tik koymak...

iyi geceler uzaylılar,

neden pek çok duyuru kullanıcısı doğru olduğunu düşündüğü veya cevabını kesin olarak aldığı yazara tik koymuyor?

edit: lafım cevap aldığı halde tik koymayanlar.

nedir bunun nedeni?

bilmiyorlar sanırım tik koyma sistemini.

  • sen git ben geliyorum  (24.06.11 23:31:16)
ben sadece adını yazanları bile tikliyorum.

  • karlmarx  (24.06.11 23:31:48)
ben klasik "bana faydasi olmayan seye vakit harcamam abi" cikarci yaklasimindan ya da bunun cevap yazan ustunde cok da fazla bir etki yapmayacagi dusunuldugunden, belki tik atma fonksiyonu bilinmediginden diye dusunuyorum. baska bir alternatif yok gibi.
bunun disinda tam da cevap oldugu bariz olan seye tik atmayan ama benim tabii tahmin edemedigim baska kriterlere gore tikleyen duyurucular da mevcut, bence bu mevcudiyet ilkinden daha kotu.

  • leyla3  (24.06.11 23:31:48)
tik koymayı bilmiyorlar. ben de ilk girdiğim zamanlar rastgele öğrenmiştim. moderatör onaylıyor sanıyordum.

  • only  (24.06.11 23:37:06)
İstediğim yanıtsa, değilse ama konuyla ilgili başka bir şey hakkında bilgi vermişse tik koyuyorum ve koymayanlara da hoş gözle bakmıyorum.Çünkü konulmadığında soru soranın yanıtı okuduğundan haberimiz de olmuyor.(Tik koymayıp başka sorular soran yani okuduğunu ve işine yaradığını belirtenler de oluyor.Sanırım onlar bilmiyorlar bu konuyu.)

Soruyu yanıtlamaktansa kişisel yorumunu belirtenlere tik koymuyorum.
  • grgn  (24.06.11 23:38:14)
mesela : www.eksiduyuru.com

hem görüş isteyip hemde tik atmayanları bende anlamıyorum doğrusu, ben bazı sorularımda herkese(anketsel sorular) bazı sorularda cevaba yada cevaba yakın en azından bilgi verenlere tik atıyorum.
  • trajikomix  (24.06.11 23:39:13)
çünkü eşşeğin zikinden dolayı afedersin`

(git: 217373)
(git: 253289)
(git: 112083)
(git: 85639)
(git: 245248)
(git: 251136)
(git: 178184)
(git: 182151)
(git: 263172)
  • xenophobe  (24.06.11 23:52:51)
Çok abartmaya gerek yok aslında; ama verdiği yanıtı sevmeyen, soru soranı tersleyen kişilere gıcık olup tik atmayanlar var.

Pek de önemli değil açıkçası. Ben mesela yanıt veren herkesi tikliyorum.
  • g man  (25.06.11 00:01:35)
Cevap veren herkesi tiklerim, en azindan vakit harcamis adam, tersi saygisizlik bence

  • roket adam  (25.06.11 00:45:52)
Hayat duyuru ve tikten ibaret değildir.

  • Cimo  (25.06.11 01:01:44)
ben tiklemenin yanında; aynı zamanda hayır dua da ediyorum; geçmişlerinizin canına değsin kabilinden.
ama tabi, herkesin zevki, birinci mevkii. ben, cvb verene hayır dua okurum; öbürü öpücük gönderir.
herkesin özeli başka, başka...
  • pangea  (25.06.11 01:39:10)