aralıkta askere gitmek için son başvuru tarihi ?

sevgili suserlar

yaz okulunda almam gereken 2 ders ve mecburi 2 tane(her biri 20 iş günü) stajım var. bir şekilde hepsini halledip, aralık celbinde askere gitmek istiyorum. bu konuda bilginiz var mı ? ben sanki ekimin son haftası gibi birşeyler duymuştum ?

12 aralıkta gidiliyor genelde bu durumda en geç 12 ekimde başvursanız iyi ederseniz. bana 1 ay kala sona eriyor demişti şubedeki yetkili. ekimin ilk haftası başvurunuz ki garantiye alınız.

  • 9kuyruklukedi  (24.06.11 11:59:06)
Ekim ayı içinde askerlik kararı çıkartıyorsun, Kasım ayı içinde de sevk belgelerini alıyorsun, 1-2-3 Aralık'da sınava giriyorsun, 12 Aralık'tan itibaren ızdırap dolu 155 gün başlamış oluyor.

Aralık 2010 celbinde gittim.
  • 3200  (24.06.11 12:25:14)
teşekkürler bilgiler için benim de işime yaradı.

eğer okuyan varsa hala başka bir sorum var. şimdi benim kütüğüm istanbul - beykoz' da. fakat ikametgahım antalya' da. bu durumda askerlik işlemlerini hangi ilde halletmem gerekiyor ?
  • liriamer  (24.06.11 13:06:29)
@liriamer: nerede hallettiğin hiç farketmez, istediğin herhangi bir askerlik şubesinde yaptırabilirsin.

  • 3200  (24.06.11 13:09:08)
bir arkadaşım 2005'te aöf'nin bütünlemeleri açıklandıktan sonra erken sevk için başvurmuş ve aralık döneminde gitmişti.

  • 44  (24.06.11 14:32:13)