balığımın ağzında yumurta mı var? - sarı prenses

Evet. Mümkünse başka bir akvaryuma alın.

  • gyroscope  (20.06.11 20:00:29)
sağma denilen bir yöntem var, youtube var sanırım, yavruları kurtarmak için, yoksa sadece biri falan yaşıyor, başka bir akvaryuma sağıp yavrulatabilirsiniz, biz acemilikten çok yavru kaybettik, sadece 5 tane kurtuldu, iyi şanslar...

  • elbar  (20.06.11 20:34:44)
hadeee. ilk balıklarımdı bunlar benim. hangisi dişi hangisi erkek onu bile bilmiyorum. zaten akvaryumum ufak. ben şimdi bu ağzında yumurta olanı bu akvaryumda bıraksam da diğer balıkları(4 tane) arkadaşın büyük akvaryumu var ona alsam? o da sadece bu ırktan besliyor. boyutları da aynı sayılır onun balıklarla. sıkıntı yaratır mı ki?

  • emrag  (20.06.11 20:59:02)
Diğer balıklar dişiyi kovalayıp rahatsız etmiyorsa ayırmaya pek gerek yok aslında.

Bu balığın ilk hamileliği ise zaten pek fazla yavru çıkmayacaktır. Hatta ilerideki günlerde yumurtaları yutabilir de. Ayrıca ilk defa hamile kalan balığın kusturulması pek tavsiye edilmiyor.

Akvaryumda bir yaramazlık yoksa bırakın şimdilik. Yavrular dişinin ağzından çıkar gibi olduğu vakit ayırırsınız.
  • gyroscope  (20.06.11 21:50:11)
diğer balıklar zaten ufak kalıyor bunun yanında. sadece birisi bununla aynı boyda o da işte kim denk gelirse ona saldırıyor. bu balık pek etrafta dolanmıo köşelere pusmuş durumda. o zaman şimdilik sıkıntı yok gibi. eyw.

  • emrag  (20.06.11 21:58:51)