namaz filan

öncelikle söyleyeyim derdim tartışma yaratmak filan değil meraktan soruyorum. şimdi bu islama göre tr'de namazımızı kıldık sonra saat farkı geride olan bir ülkeye uçup orda aynı vakitteki namazı bir daha kıldık. sevaplar üst üste biner mi? sabah namazının daha çok sevap olduğunu duymuştum. 2 saat arayla iki ay boyunca sürekli sabah namazı kılsa birisi cenneti garantiler mi? basit bir hesapla 720 vakit namaz ediyor.

önce kıldıgın namazların kabul edilmesi lazım.Ayrıca imanlı ölmen lazım.yoksa ölene kadar namaz kılsan ölürken imansız gitsen boş.

  • rain  (16.06.11 16:09:48)
inanıyorsun ama bunun hesabını yapıyorsun. ilginç. hoş ben inanmıyorum ama garip geldi. bunun bile hesabını yapıyorsan..

  • bıdıbıdı  (16.06.11 16:12:15)
ben tanrı olsam

2 sabah namazı +2x1000 sevap,
tanrıyı kandırmaya çalışmak -3000

2000-3000 = -1000 sevap açık verirsin bence.
  • ocanal  (16.06.11 16:18:15)
arkadaşım şimdi sabah namazı vakti atıyorum 03.20'de giriyor ve 05.00 da çıkıyor senin türkiyede bu namazı bu bir saat kırk dakika ard arda yüz kere kılabilmen de mümkün neden iki saat geride olan bir ülkeye gidiyorsun onu anlayamadım. tekrar sabahın vakti girince tekrar sana farz olmuyor ki. bir yükümlülüğünü ifa etmiş oluyorsun.

teşbihte hata olmasın mesela bir vergi borcun var 100 lira (tamam bu örnekte ödül yok ceza var ama...) gidip vergi dairesine bunu 1000 lira olarak ödeyip on kere cezadan kurtulmak diye bir şey söz konusu olabilir mi sence? önemli olan borcunu ödemek. fazlasını istiyorsan gece nafileleri süper bonusludur mesela.
  • istanbul beyefendisi  (16.06.11 16:23:29)
Cennet diye bir yer varsa girip girmeyeceğini Allah bilir. Yıl sonu not hesaplayan öğrenci mantığına sahip müslümanlara hastayım.

  • kimlanbu  (16.06.11 16:24:45)
yok canim, sevaplar ustuste binmez.

  • huseyin riza  (16.06.11 16:34:36)
her sabah kalkıp sabah namazını kılıp sonra ses hızına yakın bir hızda yer değiştirip aynı namazı bir daha kılacaksın ve bunu 2 ay yapıp cenneti garantileyeceksin...çabandan dolayı bile terazi lehine diyorum..;)

  • ne adrenerjik ne kolinerjik  (16.06.11 16:35:20)
böyle bir durumda seferi olacağınız varsayıldığından dolayı namaz kılmanıza gerek de yok aslında.

  • puro  (16.06.11 16:38:05)
  • cunku kardes degiliz  (16.06.11 16:39:50)
  • €xpolerer  (16.06.11 16:46:39)
şimdi baba sabah namazına kıldıysan yükümlülüğü kalkıyo ki niye bi daha kılıyosun onun yerine kaza kıl gece kalk teheccüd namazı kıl eee ben 5 vakit kılıyom diyosan git bi fakirin karnını doyur sadaka ver cenneti garantilemek ne demek baba 2 aylık namazla cennetmi olur ki sadece namazla cennetimi olur :S :S

  • raskov  (16.06.11 16:48:57)
islamiyetin vaadettiği "ekstra" sevaplar, tüm ibadetlerini eksiksiz yerine getirenler içindir.

  • g7mor  (16.06.11 16:55:49)
abi şimdi başlasan 42 ine kadar 5 vakit kılsan garantiliyorsun. ama bu hesaba göre en geç 82 yaşında ölmen lazım skdjhfkjshdfds

  • cedric tweedledee  (16.06.11 16:59:33)
önemli olan tek şey vardır bu konularda: niyet.
iyi niyetle yapılan hiçbir şey geçersiz ya da boşa değildir.

  • 9kuyruklukedi  (16.06.11 23:48:58)