chp en son ne zaman iktidar oldu?

google dan baktım ama bulamadım. chp en son ne zaman iktidar oldu?

1998 2002 yılları arasında sanırım. apo yakalanmıştı ve tüm krediyi eco aldı. iktidar oldu. ya da koalisyon tam hatırlamıyorum. iktidar partisiydi ama.

  • wessago  (12.06.11 10:47:26)
olum ironiden anlamıyorum heralde. 99-02 koalisyonunda chp barajı geçememişti lan.

  • elalemin derdi  (12.06.11 10:50:08)
@wessago

O dediğin CHP değil, DSP... Karıştırmayalım lütfen. En son 1996 yılında Tansu Çiller'in başbakanlığında, Baykal'ın başbakan yardımcılığında DYP-CHP koalisyonu oldu.
  • marcelle  (12.06.11 10:56:38)
e hani eco apoyu yakalayan adam diye biliniyordu? ben bir yerde okuduydum econun karizmasını aponun yakalanaşı sağlamıştı. bir bilen gelsin de çözsün şu karmaşayı.

  • wessago  (12.06.11 10:59:23)
ecevit dsp genel başkanıdır, ayrıca eco diye telefuz ettğiğniniz bu ülkeye hizmet etmiş bir başbakandır.

  • alkolsuz icecek  (12.06.11 11:04:34)
hakaret amacı taşımıyorum ki? yakın tarihi incelerken hepsine böyle isim buluyorum. sanki daha yakın oluyor ve aklımda tutması kolay. sülo var eco var turo var

  • wessago  (12.06.11 11:06:41)
@Wessago

Evet Apo Ecevit başbakanken yakalanmıştır, ancak Ecevit Demokratik Sol Parti (DSP) genel başkanıydı o zaman. Yani olayın CHP ile alakası yok. İkisi tamamen farklı partiler. Başlığı açan arkadaş DSP'yi sormuyor, CHP'yi soruyor. APO'nun yakalanması olayı 15 Şubat 1999'da 56. hükümet görevdeyken Ecevit'in başbakanlığı sırasında olmuştur.
  • marcelle  (12.06.11 11:17:23)
vikipedi size bu konuda yardımcı olacaktır:

goo.gl
  • demcan  (12.06.11 11:27:09 ~ 11:27:41)
viki'deki liste de ayrı fantastikmiş. hepsinde 2. bilmemne hükümeti yazarken rte için ii. erdoğan hükümeti yazıyor. yavaştan padişahlığa geçtiğimiz için herhalde.

  • sanal uyku  (12.06.11 11:41:18 ~ 11:41:29)
Tek başına iktidar olmayı kastediyorsan eğer, chp'den başka parti olmadığı zaman. 1946 seçimlerinden beri tek başına iktidar olamıyor, ki o seçimlerle ilgili de birçok şüphe var.

  • mr vodka  (12.06.11 12:31:23)