kedi balkon ilişkisi?

sevgili kedi sahipleri,
kedinin balkondan düşmesi diye bir olay varmış. yaz sıcağında ne gibi çözümleriniz var bu konuda?
1. kata mı taşınayım, ne yapayım?

not: henüz bir kedi yok ortada.

edit: soru "kediler balkondan atlar mı?" değil gördüğünüz üzere.

bizimkisi çıkıyo ama öylece duruyo bir gün atlıcak diye bekliyorum ama 1 yıl oldu hala atlamadı bu zamana kadar atlamadıysa dahada atlamaz sanırım

  • trajikomix  (09.06.11 16:39:33)
atlamaz o merak etme.

  • ykup  (09.06.11 16:47:37)
kediyi takip etmekten başka bir çare bulmak zor diye düşünüyorum. kedi bu sonuç olarak, balkon açıksa illa ki çıkacak ve ortalığı keşfetmek için balkonun bir yerlerine tırmanacaktır.

benim kedim, hem de elimin altındayken (ben atmışım meğer ahah), cam kenarında takılırken dengesini kaybedip düşmüştü bahçeye. çok yüksekte değildik, dört ayak üstüne bi de çimlere düşünce bir şey olmamıştı. yani atlaması/düşmesi çok mümkün, o yüzden iyi takip etmek lazım, bence.
  • kralice maud  (09.06.11 16:53:01)
bir arkadaşımın kedisi 10. kattan düşmüştü.. bildiğin balkondan atlamış hayvan.. yani düşme ihtimalleri var.

  • htrd666  (09.06.11 17:07:22 ~ 17:07:44)
benim kedim de 4. kattan düştü patileri kırıldı.. şimdi iyi..
kedilerin yükseklik algısı yokmus dikkat etmekte fayda var.

  • omonia  (09.06.11 17:22:12)
mümkünse en üst kata taşının. madem henüz bir kedi yok ortada, sizin balkonunuza düşecek bir kedi de olmaz böylece.

  • relief  (09.06.11 17:23:22)
atlar.

  • crystalsoul  (09.06.11 17:29:11)
ben yüksekten korkan kedi de biliyorum kesinlikle kenara yaklaşmaz biri varsa hemen kaçar kucağına almak istesen tüm vududuna tırnağı geçirir garantiye alır kendini, önce gözlemlemek lazım alengirli işler yapıyorsa çıkarmamak daha doğru. bir arkadaşımın kedisi kuşa atladı malesef öldü.

kesin çözümler,

bahçeli ev
zemin kat
klima
  • drip nick i zaten kullanilmakta  (09.06.11 17:45:30)
atlamasa bile yakından kuş, böcek filan geçerse kendilerini kaybediyorlar. uyuya kalıp düşme ihtimalleri de var. bence tel filan yaptır balkona sonra çok üzülürsün.

  • point me at the sky  (09.06.11 18:11:35)
eğer balkon toprağa bakmıyorsa kediyi oralarda dolaştırmamakta fayda var. bizim vahşi kedi 4. kattan düşmüştü. ölmedi. şimdi yüksekten korkuyor ama.

  • thebug  (09.06.11 18:19:22)
üst komşunun kedisi -ki 11. katta oturuyorlar- balkondan atlayıp intihar etmişti.

  • lorenzen  (09.06.11 18:36:05)
ben kedimi balkondayken kucağıma alıp baktım yüksekten korkuyor mu diye tırnaklarını kollarıma omuzlarıma geçirdi fena halde korktu yani.. 5 yıldır benimle beraber bazen özellikle balkonda durmasını istiyorum sürekli içeride olduğu için.. yüksekten korkup korkmadığına deneyerek atlayıp atlamayacağına bakabilirsin.. ve tabi bazı kediler intihar ederler mutlu olmadıklarından dolayı bu da ona ne kadar iyi baktığınız ne kadar ilgilendiğinizle ilgili..

  • humret  (09.06.11 20:39:42)
normalde kedi balkondan atlamaz. korkarlar. ancak bunlar pencere kenarı olsun, balkon olsun oturup etrafı seyrederken bir kuş veya sinek gördüklerinde kendilerini kaybederler. kuşun arkasaından dengesini kaybedip düşebiliyorlar.

o yüzden evde bir adet pencereye tel taktirmak ve açık balkona çıkartmamak lazım. benim balkonum içeri alınmış ve bir camı telli. en güzeli bu.
  • mea maxima culpa  (10.06.11 01:04:44)
4. kat, bir kedim atladı omurgası kırıldı ve öldü:( diğer kedim de atladı sol bacağı kırıldı. gerçi atladı demek birçok arkadaşın da dediği gibi yanlış olur. karga çok geliyor bizim balkona ve resmen kedilerin akıllarını başlarından alıyorlar. birkaç kez kedinin üstüne doğru pike yaptıklarını gördüm, kedi balkonun kenarında otururken. kesinlikle kargalara dikkat edin. lanet kargalar!

  • zet  (10.06.11 08:55:18)
kediler cidden intihar eder mİ?

  • ser  (10.06.11 11:10:36)
hiç sormayın genç werther'in acılarını okuyan kediler intihar ediyormuş.

şaka yapmış arkadaş, inandınız mı hemen :)
  • mea maxima culpa  (10.06.11 12:33:56)
@ mea

inanmak üzereydim var ya. :) hatta romantik bile gelmişti...
olmasın öyle bi şe tabi.
  • kralice maud  (10.06.11 16:30:33 ~ 16:31:48)
Benim kedim de balkondan düştü ve öldü. Ben yurtdışındaydım. İlk kez ayrılmıştık.. Çok mutsuzdu bilmiyorum aklımda hep bir şüphe kaldı.. saçma tabii

  • ser  (18.06.11 22:42:19)