Köpekler neden arabalara havlar?

çok merak ettiğim bir konu. amaçları nedir? bu artizlik neden? niye celallenir bir hayvan bu kadar? bilen gören duyan var mı?

arabayı bilmemde mal oldukları için motorlara saldırırlar

  • korg  (09.06.11 01:15:51)
sanırım arkadaşlarını öldüren mal araba sahipleri olduğu için. kaynak kıçım.

  • will  (09.06.11 01:19:44)
bu bir icgudu.

2 turlu olabilir:

1. tehdit olusturabilecek buyuk ve gurultulu sesleri kacirabilmek icin..
2. atalarindan gelen avlanma icgudusu. bir avi kovalama icgudusu gibi yani..

ama birincisi daha olasilikli.. belirli seslere ve gurultulere de havlama egilimi gosterebiliyorlar
  • ermanen  (09.06.11 01:25:11 ~ 02:48:50)
sesinedir muhtemelen. tehdit algılıyo olabilirler.

  • ucan pirasa  (09.06.11 01:26:07)
dikkat ederseniz arabaya değil de, dönen tekerleğe havlarlar hep. eğer aracın sürücü iseniz, hafifçe fren yaptığınızda havlamayı kestiğini ve aracın peşini bıraktığını görürsünüz.
yani tekerlekle alakalı bir olayları var aslında. nedir bilmiyorum. bilsem ne değişir, onu da bilmiyorum. çok fazla bilinmez var hayatın içinde. tanrı var mı, yok mu? varsa nasıl ve neden var? yoksa bütün bunlar nasıl var oldu? aslında bütün bunlar 'var' mı, onu da bilmiyorum. bilsem ne değişir, onu da bilmiyorum. zor konular bunlar. en iyisi uyumak.

  • insanimsi  (09.06.11 01:43:17)
ben de şöyle okumuştum--araba duruyorken havlamıyor..dost bildiği insanı, tanımadığı (ve pek canlı canlı da kokmayan) bir yaratık, sırtlanıp götürüyor...ona havlıyorlar diye okumuştum. şehir efsanesi de olabilir.

  • cedilla  (09.06.11 01:59:59)
bir de polis arabalarına ve çingenelere ayrıca havlamaları var.

  • orpheus  (09.06.11 02:05:33)
teker dönüyor ya..
janta sinir oluyorlar.

  • estruda  (09.06.11 02:11:28)
daha önce kendilerine çarpan ya da kıl payı çarpmaktan kurtuldukları arabaların aynı ya da yakın renklerine havlıyorlar diyor sevgilim.

  • rectoa  (09.06.11 02:13:33)
@rectoa sevgilin ne iş yapar merak ettim doğrusu.

  • hıkmıkzık  (09.06.11 02:58:42)
benim sevgilime sordum "düşünme bunları" dedi.

  • cro magnon  (09.06.11 04:14:44)
köpekler renkleri görüyor muydu ki? çok mu cahilim?

  • velvet revolution  (09.06.11 04:27:25)
köpekler dönen cisimlere kıl oluyorlar genel olarak. araba olsun motosiklet olsun direk tekere hedef koşarlar.

  • elalemin derdi  (09.06.11 08:25:05)
her köpeğin bir bölgesi vardır. bu bölge genelde kendisine yemek veren kişilerin evinin işyerinin civarıdır. köpek bu kişi ve kişileri sahibi olarak görür. ve onları korumaya çalışır. sizin oradan geçmeniz halinde de tehdit olarak algılar.genelde de sese duyarlılar. motorsiklet, abartı egzoslu araçlar, kamyon kamyonete daha bir tepkililer. ben aynı araçla aynı yerden normal geçerken pek havlamayan köpekler. motora fazla yüklendiğimde pati falan çektiğimde birden deliririp havlayarak kovalamaya başlıyorlar. burdaki anlattığım köpekler daha çok sokak köpekleri bu arada.

  • ground  (09.06.11 09:11:50)
@hıkmıkzık

ne alakası var mesleğiyle? köpeklernedenarabayahavlar a.ş. desem ne olacak?
  • rectoa  (09.06.11 12:38:13)
rectoa'nın sevgilisi köpeklere fısıldayan adam beyler.

  • lorenzen  (11.06.11 12:25:44)