[]

ipod touch 3. nesil

almayı düşünüyorum ama yurtdışında akrabalar aracılığıyla getirteceğim sizce hangi siteden alayım, ucuz birşeyler önerebilirseniz sevinirim..

ayrıca bu 2. el değil sanırım (dimi) www.cowboom.com


 
Pre-owned yazıyor. ikinci el. sıfır 3. nesil sıfır bulmanız zor.


  • cro magnon  (30.05.11 21:01:03) 
geçen ay gittigidiyor'dan ipod touch 4 aldım. yalnız ürün Refurbished (Sıfırlanmış, Yenilenmiş). ilk başta çekindim alırken ama yorumları okuduktan sonra almaya karar verdim ki pişman da değilim taş gibi mal hem de 389 lira. tavsiye ederim.


  • badiparmagi  (30.05.11 21:07:34) 
0 ipod touch 199 dolar apple'nin sitesinde, ben yurtdışından getirmeyi düşünüyorum. onun üzerine herhangi bir vergi felan biniyormu?


  • allanpoe  (30.05.11 21:16:11) 
kargoyla mı getirteceksiniz? biner. 199 değil 229 dolar görünüyor. store.apple.com

normalde vergilendirme sınırı 200 dolardı ama yeni mevzuatla işler değişmiş olabilir. yurtdışından alışverişin ağzına sıçtılar. öyle bir işe kalkışmayın, 400 liraya kadar vergi sokabilirler. bu işlerden çok anlamıyorsanız iyi araştırmadan alışveriş yapmanız sizi çok büyük zarara sokabilir.
  • cro magnon  (30.05.11 21:19:58) 
apple ın sitesinden alırsanız çok pahalıya patlar. satan kişi zaten amerika'da postalıyıp gönderiyor, kargo ücreti de yok.


  • badiparmagi  (30.05.11 22:35:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.