bas gitar

bas gitar almaya havesleniyorum sanırım kendi kendime takılmak için. sorum ise çok ileri amaçları olmayan biri için önerilecek bas gitar markası ve amplifikatör markası, tipi nedir nelerdir? başka ek aletler gerekir mi? fiyat olarak durumlar nasıldır? benim akıl edemediğim ek bilgiler nelerdir?

daha inip dükkan dükkan gezecek kadar karar vermediğim için burdan bilen birilerinden bi fikir alayım dedim.. teşekkürler şimdiden.

stagg, squier, epiphone

en aşağı bunlar olur.

www.mydukkan.com

dan bakabilirsiniz.
  • hedep  (14.05.11 18:29:25 ~ 18:50:14)
cort'tan şaşma.

  • zlatan1937  (14.05.11 18:36:00)
her markanın düşük, hesaplı modelleri var, dolayısıyla bir marka önermek oldukça zor. squier'lara bakabilirsiniz mesela ama gitarı çaldığınız zaman hiç hoşunuza gitmeyebilir de. dolayısıyla siz iyisi mi bilen biriyle gidin almaya.

bunun dışında, bir bas gitarda benim ilk önce baktığım şey manyetiklerin konumu, şeklidir. çünkü baş parmağı manyetiğe yaslayabilmek benim için oldukça önemli. bunun dışında, perde sayısı, klavyenin kalınlığı ve genel olarak gitarın elinize nasıl oturduğu gibi unsurlara dikkat etmelisiniz.
  • resistance is futile  (14.05.11 18:36:14)
ibanezin 600 tl civarlarına aktif manyetikli bassları vardı, onları önerebilirim sana. denedim çok güzel fiyat performans açısından.

  • misery loves company  (14.05.11 18:49:06)
cort al derim. manyetiğe de parmağını yaslama, ileride telleri susturamazsın.

  • chemicalbass  (14.05.11 19:37:19)
Kötü bir amfi alacağınıza bir kulaklık amfisi alın, hem başlarda çalışmak için yeterli olur hem de kötü amfiden alacağınız ses moralinizi bozmaz. Artan parayla da daha iyi bir bas alırsınız. Cort iyi diyorlar ama bas biraz acayip bir aletmiş, benim de çok derin bilgim yok ama ucuz bir bastan alacağınız ses tam istediğiniz ses olabilirken çok pahalı bir bas istediğiniz sesi vermeyebilirmiş. bilen biriyle almak çok çok iyi olur bu bakımdan.

  • sourlemonade  (14.05.11 20:56:18)
cort, sx

  • alembic  (14.05.11 23:55:04)