Türkiye'deki ilginç meslekler

Aklınıza gelen garip meslekler var mı? Falım sakızı için fal yazarı, boğadan sperm toplayıcılığı gibi...

Google'da "ilginç meslekler" diye aratınca ilk çıkan sonuçtaki meslekler olmasın lütfen. Sizin aklınıza gelenler çok daha makbule geçer.

jimmy jib operatörü ilginç gelir bana. verdiğiniz örneklerdeki gibi yaratıcı değil ama olsun...

  • pispinti  (29.03.08 18:06:48)
boom operatoru.

  • sourlemonade  (29.03.08 18:51:54)
birkaç soru aşağıda sperm işçisi var sanırım
benim oyum ona

  • gimbal  (29.03.08 20:11:30)
şenör denen adamlar var mesela total station ya da nivo kullanan adamın çırağı pozisyonundalar sanırım görevleri şeritli çubuğu tutmak olan

  • pascha d  (29.03.08 20:49:54)
Plaza camı silicisi. Makara düzeneğiyle çalışan bir balkon gibi bir şeyin içinde durup dışardan camları siliyorlar.

  • 3200  (29.03.08 21:01:49)
hayvan psikologları

  • endless dream  (29.03.08 22:26:20)
kanatlı hayvan yetiştiriciliği diye bir bölüm var meslek yüksekokullarında.

  • darknum  (30.03.08 00:27:53)
(bkz: plise)

  • imparatorolmayikolaymisandin  (30.03.08 00:43:50)
bu tavuk üretme ciftliklerinde calisan adamlar var... civcivlerin cinsiyetini belirliyolar dişi ya da erkek die ayiriliyolar... ve deli para kazaniyolarmis... sanirim türk yok iclerinde uzakdogudan geliyolarmis vs. bir gastede röportajlarini okumustum... ha bir de şey vardi. öküz dergisinde röportaj yapmislardi bir ölü yıkayıcı kadınla... o da ilginc gelmisti. yutupda da rastlamistim bir videoya kurs acilmis bir yerde ölü yıkayıcılığı kursu sertifika vermişler filan :)

  • palyacopapi  (30.03.08 01:45:26)
google türkiye ülke müdürü

  • ermanen  (30.03.08 01:54:08)
türkiyeden degil gerci ama , amerika da doublespeak denen bi olgu var, hani biseyi baska biseyle anlatma gibi, örnegin sahada oynayan sporculara su veren elemana waterboy dersen sana dalabilir, cünkü onun ismi "rehydration consultant"

  • the man who hears deepest inquisitions  (30.03.08 18:49:39)