Limon , tuz , boyunda beze

Hersey dun gece limonun suyunu bir bardaga sikip ustunede tuz dokup icmemle basladi.

Sonra bi anda dilimin altinda bir siskinlik ve iceriye dogru cekilme hissettim. Basta limon cekirdegi sandim ama o buyuklukte dil altinda bir sislik olustu. Sanki dil altinda bisey bas vermis gibi. Agzimda da her ne kadar limon suyu icsemde tamamen ondan kaynaklandigini dusunmedigim eksi bir tat vardi. Dil altındaki siskinlik, daha fazla baş verme şeklinde gece boyu devam etti. Ve oraya ilk baktıgımda bi kac kan damlacığı vardi.

Sabah kalktim ve boynumun sol tarafinin siskin oldugunu gordum. Ve hala guatr hastasi gibi sol tarafta sis bir beze var. Limon tuz asit derken troid lenf bezlerine zarar mi verdik ne yaptik? ( cahil bi bakis acisi olabilir ) dil altındaki olayda hala suruyor.

ben kimya dersinden nefret eden biriyim. aklımda kalan şey tuz baz asit ile böyle garip bişiler oluyodu sanki. yani boğazını tahriş etmişin gibi bi fikre sahibim. ama baştan söylim bilmiyorm

  • seljax  (09.05.11 23:36:08)
emin olmamakla birlikte fazla tuzun lenf bezlerinde bezeler yaptıgını biliyorum. bir keresinde bir oturuşta bir kase zeytin yediğimde benim de kol altımda çıkmıştı. ama bir gecede olmadı tabi

  • napoli  (09.05.11 23:40:59)
aynisini farkli bi gida maddesiyle ben yasadim sol taraftaki tükürük bezi kanalin tikali bişey kaçmış yada vücudun yapisal olarak kendi taş üretmiş olabilir şuanda bol bol su içmeni öneririm.ama doktora gitmelisin antibiyotik yazıcak sana eger gerekli görürse kanali bi makineylede temizleyebiliyor(o dil altinda sisen yer tikali tükürük kanalinin dallari bu arada aci yapabilir)

bana antibiyotik vermişti öle düzelmisti ama ara ara ilk seferki gibi agir olmasada hafif şişer biraz ovma ile düzelir
geçmiş olsun
  • berginyonbaenre  (09.05.11 23:47:34 ~ 23:49:13)