yeni duyurucular

sevgili galyalılar, ekşi duyuruya yeni kayıtlarla yeni arkadaşlar gelmeye başladı. ben de henüz sözlük yazarı olamamış duyuruda da bi senesi dolmamış bir yeniyken benden daha yenileri görünce üzerime şöle bi abi havası geldi. artık çömlerim var çünkü. ee napmalı şimdi? bazıları tik mik de atmıyor kabahatleri de büyük. ezelim mi bu çömleri. yol yordam mı öğretmeli, abilik mi taslamalı?

EDİT: Beklentilerimiz: bir duyurucu işe yarayan cevap aldığında cevaba bi tik tarsa pek bi seviniriz.

sorduğu soruya cevap verdikten sonra ek olarak "bir de işine yarayan cevaplara tik atmalısın ki anlayalım işe yarayıp yaramadığını" tarzı not düş.

edit'ine edit: biz de.
  • sen git ben geliyorum  (29.04.11 15:01:21 ~ 15:08:01)
güzel kız var mı?

  • cedric tweedledee  (29.04.11 15:12:10)
abilik taslayip ezelim.

harbi ha, burda niye hiyerarsi, devrecilik, nesilcilik yok?
  • nawres  (29.04.11 15:21:10)
ezmeyin la niye eziyosunuz? öğrenirler zamanla.

ilkinci sen niye atmıyosun milletin tikini he?
  • jangara  (29.04.11 15:23:09)
o değilde son zamanlarda ciddi anlamda bir sorularda boşluk var. adam tik atmadıkça millet altına yazmaya devam ediyor. cevap doğru mu değil mi bilinmiyor. bence duyuruya alırken bir test'den geçirilmeli alınanlar =).

  • maresal jedi  (29.04.11 15:27:35)
abi ne testi yapıcan ki? "aşağıdakilerden işe yarar olanı tikleyiniz" mi dicen?

  • jangara  (29.04.11 15:29:16)
abi tik boy falan uzatmıyor ne bakıyonuz tike yav. atan atar atmayan atmaz.

  • cro magnon  (29.04.11 15:31:12 ~ 15:32:08)
öyle deme hacım, emeğe saygı bi yerde. hem insan egosu bu, arada iki nefes de başkaları üflesin istiyor.

aslında o tik olayının ötesinde, yahoo'daki gibi best answer seçilse tüm kullanıcılarca, bence daha tatlı olur. rekabet falan olur, cevapların kalitesi ve hızı artar diye düşünüyorum.
  • jangara  (29.04.11 15:33:33 ~ 15:34:25)
duyurunuza cevap verildiğinde aşağıdakilerden hangisini yaparsınız?
a)duyurumu silerim
b)özel mesajla istediğim cevabı verenlere teşekkür ederim
c)teşekkür eder konuyu kapatırım
d)tik atarım

=)
  • maresal jedi  (29.04.11 15:34:44)
cedric: ben eskilerin hangilerinin kız oolduğunu anlamadım daha, yenileri nasl anlıyayım. sen çözersen özelden haber et:P
nawres +1
sgbg & jangara: benim diğer adım tikitik
sonsöz: abilik güzel duygu lan.
  • ilkinci  (29.04.11 15:34:58 ~ 15:35:53)
@jangara: bak o bi işe yarar işte, katılıyorum.

  • cro magnon  (29.04.11 15:36:49)
@cro magnon amaç doğru cevabı bulmak değil mi?
100 kişi A desin
1 kişi B desin
cevap evet ise aynı sorunu olanlar mevcut duyuruya baktıklarında doğru cevabın B olmasına rağmen A olduğunu sanabilir
@jangara ya katılıyorum verilen cevapları oylayabilmeliyiz ama yahoo gibi yapmamak bence bizim farkımız yahoo tarzı şeylerden biraz cıvık ortam var orda =)
  • maresal jedi  (29.04.11 15:37:43)
@maresal jedi: burada kimse kimsenin duyurusuna cevap vermek zorunda olmadığı için yanlış cevap da bir emektir diyorum. dolayısıyla ben kötü niyetli olmayan tüm cevaplara tikimi atarım. best answer sistemi olsa daha sağlıklı olur.

  • cro magnon  (29.04.11 15:45:37)
bence ozel gunlerde(mesela yakinda benim dogum gunum var ya da kadinlarin ozel gunlerinde de olabilir) topluca alimlar olsun, onun disinda kapali olsun alimlar.

aldiktan sonra da alinanlarin yeni olduklarini anlayabilecegimiz sekilde nickleri farkli yazilsin, sallamayalim sonra bunlari.
  • nawres  (29.04.11 15:46:57)
yeni alinanlarin nicklerinin yaninda 'liseli!' yazabilir mesela.

  • nawres  (29.04.11 15:47:51)
bence biraz büyüyebiliriz.

  • desideratum  (29.04.11 16:25:26)
panpa moderatörler beni sevmiyo, sanırım 5. hesap bu. anlaşamadık gitti bi türlü.
ha tik benim için çok önemli, tik toplamaya geldim zaten

  • benlik bu kadar  (29.04.11 16:37:35)
@cedric tweedledee sana kızmıyok. kız bulursun dert etme

  • maresal jedi  (29.04.11 17:21:06)
bence yeni gelenlerin azını yüzünü sikelim. noluyonuz lan?!?!

  • ronaldo17  (29.04.11 19:07:10)
arkadaşlar bence ne büyümeye ihtiyacımız var ne de şöle bi dönüp ne halt yiyoruz bu duyurunun altında biz demeye. bunların hepsi bir oyun, gırgır şamata. burda insanlar en ciddi konulara da saçma sapan akla takılan şeylere dair konularda da kendilerini deşifre etmeden başka insanlarla tartışıp kolay kolay ulaşamayacağı bilgilere bir çırpıda ulaşıyor, kimi yardım etmekten zevk alıyor kimi bi duyurunun altında iki geyik çevirmekten. sonuçta birbirini tanımayacak insanlar çakma bi aile gibi yaşayıp gidiyor burda. altında çok bişey aramaya gerek yok;) hepinizi seviyoruz.. öptük yanaklardan..

  • ilkinci  (29.04.11 22:05:40 ~ 22:07:14)