uçuk senaryolu oyun arıyorum...

tanrı olup insanların hayatına yon verdigin, ogretmen olup sınıfı idare ettigin, bir adamın kafasındaki bit olup yasam mucadelesi verdigin vs.. garip senaryolu oyunlar arıyorum. tür farketmez.

başyapıt olması gerekmiyor, eğlendirsin yeter.

örnek vermek gerekirse theme hospital,emergency vs. onlar gibi değil farklı olsun ama.

psx için, bir evin içindeki sivrisineği oynadığınız oyun vardı. adını hatırlayamadım..

  • lepidodendron  (17.03.08 05:50:40)
spore'u bekle. :)

  • kurukafa  (17.03.08 06:42:50)
intihuatani.usc.edu

Şimdi denk geldim. :)
  • kurukafa  (17.03.08 07:38:51)
cok eski oyunlar arasinda (bkz: battle bugs) vardi. bocekler arasi savas. her turden gucten hizdan bocekler sinekler vs.ler
ben cok severdim

  • la traviata  (17.03.08 08:14:39)
(bkz: bully)

  • ravioli  (17.03.08 10:43:27)
(bkz: bad mojo)

  • dalamar  (17.03.08 11:01:45)
black&white tabii ki

  • dumur  (17.03.08 12:02:13)
eyvah sporu'u çok merak ettim şimdi. tam istediğim gibi bir oyun ya.. flowing ise snake benzeri bir şeymiş. biraz daha gelişmiş bir şey lazım bana :)

bully , black & white ve battle bugs'a akşam bakıcam. bad mojoyu da biliyordum,hatırlattıgın için çok sagol. redux sürümü çıkmış onu indireceğim.
  • nihilanth  (17.03.08 14:01:13)
Worms World Party'i bilmez miyim. Tüm worms serisini oynadım. Hala oynarız arkadaşlarla.

  • nihilanth  (17.03.08 14:53:01)
90 larda bug diye bir oyun vardi-tam adini bulamadim-. bocek olarak oyuna basliyordun, sonrasinda da insanlarin arasinda oyuna devam ediyordun filan. ama illa ki ucuk bir senaryo istiyorsan sana

SANITARIUM

der ve baska soze gerek kalmadigini belirtip kenara cekilirim.
  • egotm  (17.03.08 16:06:08)
evolution vardı bir de eskiden, pek sevilmeden geçip gitti sanırım.

  • arwear  (17.03.08 17:31:06)
o degilde yillar once benim aklima takilan bi oyun turu vardi, EA games gibi buyuk firmalarin yapabilecegi birsey anca. soyle ki; EA gamesin urettigi bilimum oyunu bunyesinde tasiyacak bir oyun. mesela; oyuna lara craftin gotunu kurtarmakla baslayalim, kurtarinca trabzonspor ile milan'i fifa 2008de yenmek zorunda kalalim. yenersek age of emrires acilsin ve eger bizanslarla vikingleri ezebilirsek call of duty de karsi cepheyi patlatmak zorunda kalalim,,, ,,,,

of super olur. gerci bunu gerceklestirmek icin firmaya gerek yok, rip'erler falan yapar belki bunu.. Game Of Games (guzel oldu)
  • theli  (17.03.08 17:42:01)
sheep vardi yillar once, oynadigim en ucuk ve eglenceli oyunlardan biriydi

  • locutus  (17.03.08 17:53:27)
patapon var psp için.

  • chavezding  (17.03.08 18:38:17)
sanitarium'u da çok eskiden oynayıp bitirmiştim. hayranımdır ona.
madem bu başlık dikkat çekti bu kadar ben de daha fazla oyun tavsiye edeyim ilginç konulu.

hopkins fbi, bluppi (bluppinin tam versiyonunu bulmak zor gibi, demosunu oynamıştım yıllar once)
  • nihilanth  (17.03.08 19:03:03)
theli, "şerefsizim aklıma gelmişti" türünden bir şey yazmışsın :) sürekli düşündüğüm bir şeydi. o şekilde oyunlar var diye biliyorum çok gelişmemiş olsa da. mesela arcade bir oyunda doom'a bağlanıyorduk (fps) sonra tekrar düzeliyordu oyun. yine the sims'de de benzer atraksiyonlar olması lazım. bunu çok daha gelişmiş yapabilmek için tabi ki birbirinden ayrı ekipler ve büyük maliyet gerekiyor.

  • nihilanth  (17.03.08 19:04:29)
mr. mosquito : Bu oyunda sivrisineksin.

voodoo vince: Bu oyunda voodoo bebeğisin.

parappa the rapper: Bu oyunda köpeksin.

Bonus:
(bkz: katamari damacy)
  • ermanen  (17.03.08 21:25:49)