yarın ne pişirsem ?

yarın yemek günüm ne yapsam dostlar? fazla zaman almaması şartıyla değişik tariflere açığım.

sac kavurma yanına pilav. pratik bol ve lezzetli.

-bekar evi anladığım kadarıyla.
  • manfool  (05.04.11 22:31:52)
Tavuk sote,pilav,cacik..

  • degisim90  (05.04.11 22:37:39)
@manfool
öğrenci evi

  • violethill  (05.04.11 22:38:28)
ıspanakları guzelce yıkayıp haşlıyoruz. sonra kemıksız agza atılabılecek sekılde parcaladıgımız tavukları da atıyoruz aynı tencereye. sonra bıraz da krema atıyoruz uzerıne. fena olmuyor. kolay guzel yemek.

  • yasakani  (05.04.11 22:58:08)
@hayat aklini konusacak bir filozof uret, tarif ilgimi çekti, tüm paketi mi koyuyorsunuz çorbanın, su filan ekliyor musunuz?

  • opucuk baligi  (05.04.11 23:41:49)
sulu patates yemeği. makarna makarna derken farklılık olur hem.
yapımı karışık gibi gözükebilir ama gayette basit.

sırayla;

0010 soğanı doğra
0020 2-3 yemek kaşığı kadar yağ koy
0030 2 tane büyük ve ya 3 tane küçük yeşil biber doğra, 0020 den 5 dk sonra at tencereye
0040 2 domates doğra ve 0030 dan 5 dk sonra doğru tencereye
0050 (sayısı göz kararı olsun)patatesleri küp şeklinde kes, gönder
0060 biraz fazlaca tuz + salça
0070 3-5 dakika bunları iyice harmanla
0080 üzerini kapatacak derecede sıcak su koy ve altını kıs. yemeğin piştiğini patateslerin lezzetinden kontrol edebilirsin

olası bir renk beğenmeme durumunda yağ ve salçayı arttırabilirsin :)
bir de, şartlara göre tavuğun göğüs etini 0025. işlem olarak seçerek, yemeğe ilave edebilirsin.

öğrenci evinde sulu yemek.. daha ne, afiyet olsun :)
  • morethaneverything  (05.04.11 23:57:45 ~ 23:58:39)
brokoli karnıbahar havuç sivri biber fırında ısıt üzerine sarmısaklı yoğurt veya kefir dök.

  • joepiscopo  (06.04.11 09:47:50)
firin varsa hayat cok kolay. donmus balik alirsiniz veya tavuk, firin torbasina atip icine zeytinyagi, sicak suda eritilmis salca, tuz, kara biber, konserve kup ku dogranmis domatesler var ondan (veya usenmezseniz taze domates), arzuya gore dogranmis sogan, cesitli sebzeler (brokoli, biber,vs) koyup agzini baglayip, bir kac delik actiktan sonra 180-200 derecede 25 - 30 dk pisirin, yanina da makarna ve salata.

firinda ispanakli makarna yapabilirsiniz, donmus ispanagi alin 5 dk kaynar suda pisirin. sonra tavada sogan ve arzu ederseniz kiyilmis cevizle soteleyin 10 dk.. o sirada makarnaniz pissin. makarnayi ve ispanagi karistirin uzerine besamel sos dokun (besamel sos icin 4kasik yag 2 kasik un 1 bardak sut kivami koyu olursa sutu arttirin topak topak olmamasi lazim ama olursa da sorun degil.) hepsini borcama dokun, uzerini kasarla kaplayin uzeri kizarincaya kdr firinlayin.
  • muk  (06.04.11 10:40:09)