Saksafon!

Merhabalar.

Şu aralar saksafona merak salmış durumdayım. Sizce ne tür bir saksafon almalıyım?

Ya da önce kursa yazılıp da ona göre mi seçmeli saksafonu? İkinci el ya da sıfır farkeder mi o kadar? Sıfır almaya karar verirsem amazon'u seçeceğim ama, kısmet.

Var mı aranızda bu işin ehli?

Şimdiden teşekkürler, ne söylerseniz kardır.

Soruya tam cevap olmayabilir ama 1. el yada 2. el çok farkeder o yüzden bilen biriyle görüp deneyip almanızı tavsiye ederim.Ayrıca nefesli çalgılar internetten alınmaz ton olaylarıyla ilgili denemek şart yani.

  • emrekksal  (20.03.11 18:32:28)
saksafoncu bir arkadaşım yeni başlayanlar için sesi oturmuş olduğundan ikinci el saksafon almanın daha iyi olduğunu söylemişti.

  • sicrayan geyik  (20.03.11 18:44:29)
dostum,

öncelikle kolay gelsin.

sana önerim, sıfır bir saksafon alman yönünde. zira bu mekanik bir alet ve kullanıldıkça yayları ya da benzer aksamları deforme olabiliyor. ilk aşamada bunları kendin yapman zor.

nereden alayım, ne alayım dersen, fortex müzik / uğur abi'den al. hem piyasa fiyatının altında alırsın, hem de kaliteli bi alet edinmiş olursun. ankara dışındaysan telefonla hallederiz, ya da başka bişey yaparız.

yok ille ikinci el alıcam dersen, çalan birinden al. direk kullanıcıdan almadığın her aletin paslı olma ihtimali var. nedense insanlar saksafondan dekor yapar olmuşlar.

saksafon aldıktan sonra, beki değiştir. git kendine en kralından bir bek al. eskisini de atma, ama yenisini güzelinden al.

alto ya da tenor al ki, sıkıştığında yardım edebilecek insan bulmak zor olmasın.

mümkün olduğu kadar kısa süre kurs al, mümkün olduğu kadar uzun süre kendin çalış. sağda solda nota dolu.

adresini mesaj atarsan metod gönderirim sana kargoyla. ama üflemeyi mutlaka iyi bilen birinden öğren. o işin şakası yok, sonra düzeltmek zor.
  • babilbaligi  (20.03.11 20:13:04)
Fortex Uğur abi +1

  • emrekksal  (20.03.11 22:28:33)