Türkiye'ye vize

bi arkadaşım türkiye'ye gelmek istiyor ve kendisi ukrayna'da okuyor ama aslen eritre'li, daha önce vize için başvurdu ama reddedildi. şimdi tekrar başvuracak konsolosluğa ama yine reddederler diyor, merak ettim acaba vize alabilmesine benim bir katkım olabilir mi, davetiye falan gibi olaylar türkiye vizesi için de mevcut mu?

türkiye'nin verdiği vize sınır kapılarından alınıyor. konsolosluğa falan başvurmasına gerek yok.

  • zlatan1937  (06.02.11 18:19:41)
normalde öyle ama eritre 3. dünya ülkesi oldugundan dolayı konsolosluktan alınması gerekiyor, kapıda vermiyorlar.

  • ekaterina  (06.02.11 18:35:14)
yani işte bu 3. dünya ülkelerinde yaşayanların yaşam standardı bizden düşük olduğu için gelip gitmeme ihtimallerine karşı verilmiyormuş, ama çok saçma bu arkadaşımın ukrayna vizesi var, suudi arabistan oturum izni var ama hala vermiyorlar.

  • ekaterina  (06.02.11 19:02:03)
Davetiye yollamanızın bir zararı olmaz, yararı olabilir.

  • sourlemonade  (06.02.11 20:19:07)
türkiye'de özellikle taşınmaza sahip birinin davetiye göndermesi etkili olabilir. ayrıca arkadaşınız da eğer o bahsettiğiniz ülkelerin herhangi birinde bir taşınmaza sahip ise onu göstersin. ayrıca ukrayna'da öğrenci olduğunu belirten bir belge ibraz etsin. bunun yanında kesinlikle geri döneceğine dair şeyler olmalı belgelerde. aslında okula kayıtlı olması yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

  • zlatan1937  (18.02.11 16:04:17)