abd'de torpil durumu

selam ey şanlı kimmeryalılar!

bildiğiniz üzere güzel ülkemde sağlam yerlere gelebilmek için, çok çalışmak, yetenekli olmak gibi olaylardan ziyade ensesi kalın dayılara sahip olmak önemli avantaj. merak ettiğim şey; abd'de de var mıdır acep bu torpil durumu? yoksa orada her şey "sezar'ın hakkı sadece sezar'a" usulü müdür? sözgelimi akrabalarından birinin johnny depp'i arayıp "ehe hayırlı günner coniciğim. nassıng? bak sağa ballı gaymak gönderiyom burdan. sekiz buçuk otobüsünden alırsıng. bu arada bizim oolan kaliforniya bilmem ne sıteyt ünüversdesi sahne sanatları okuyo, eliği öpmeye gelecek holivud'a. bi elinden dutuver çocuung.." deme olabilitesi var mıdır? varsa geçerliliği nedir?

öptüm.

Orada da çok torpil dönüyor. Amerikan Başkanlarından biri torpille Vietnam'a gitmemişti. Ya da özel okullara girişlerde çok torpil dönüyor vs...

  • ataturkiye  (01.02.11 13:43:15)
dünyanın her yerinde torpil var

  • wessago  (01.02.11 13:49:32)
türkiye'deki gibi değil. türkiye'de torpilsiz işe giremeyeceğin sektörler mevcut.

  • darknum  (01.02.11 14:27:53)
O işi gerçekten hakedenler arasında tanıdık olanlara öncelik tanındığı olabiliyor. Türkiye'deki gibi bomboş adamları hayal bile edemeyecekleri yerlere getirmiyorlar.

  • sourlemonade  (01.02.11 20:14:58)