istanbul'un eski kafeleri

istanbul'un tarihi kafeleri veya köklü geçmişi olan kafesi deninca aklınıza gelen yerler? ama restoran olmasın. kafe veya kahvehane olsun. çaybahçesi de olabilir. geleneksel denilebilecek kıvamda.

pierre loti sanki

  • mermaid  (30.01.11 21:37:23)
benim de aklıma bir piyer loti gelmişti, başka var mı ki acaba?

  • s e  (30.01.11 21:38:20)
"tarihi" kavramına uyar mı bilmem ama emirgan tarafında sahilde meşhur bir çay bahçesi gibi bir yer var. ne bileyim, eski ve bilinenler içinde moda-bomonti sayılabilir. beyazıt çınaraltı olabilir.

bir de kapalıçarşı içinde olacaktı tarihi bir kahve, belki birden fazla, ama detay veremeyeceğim.
  • mermaid  (30.01.11 21:40:32 ~ 21:42:01)
haci bekir, kafe degil pastanedir ama iyidir, erken kapatirlar tek kotu yanlari budur, en azindan kadikoy subeleri boyledir

  • rn  (30.01.11 22:14:10 ~ 22:14:27)
türk kahvesi türk kahvesi diye dolanıyoruz ortalıkta ama istanbul'un bir tane bile tarihi kahvesi yok mu yahu? çay bahçeleri ve pastanelerden bahsediyoruz hala. garip, aklımıza mı gelmiyor yoksa cidden yok mu?

  • s e  (30.01.11 22:24:47)
isim bilmiyorum ama sultanahmet'te var öyle bir-iki yer. güzel kahve, nargile, muhabbet esasını kaybetmemiş.

  • yasakani  (30.01.11 22:43:13)
markiz pastanesi tabii ki. tabelası robert's coffee oldu ama içi hala pek güzeldir.

  • frzn  (30.01.11 22:44:52)
(bkz: çorlulu ali paşa medresesi ) moda çay bahçesi. öyle 100 senelik mi değil mi bilmiyorum.ama eski . pastaneyi sayarsan baylan var bildiğim.

  • mr fusion  (30.01.11 22:48:55 ~ 22:49:36)
(bkz: baylan)

  • microfiction  (31.01.11 11:04:14)