dvd dizi çekme

torrentten indirdiğim diziyi divxplanetten indirdiğim altyazıyı harmanlayıp dvd player de izleyecek şekle getirmenin en kısa yolu nedir ?
bir bölümü dvd ye çekmek ne kadar sürer

normal data disc olarak yazacaksin.
altyazili izleyeceksen video ve altyazi dosyalarinin isimlerinin birebir ayni olmasina dikkat et.
ayrica yazma hizini du$uk tut. 8x'i gecme derim.
  • sourlemonade  (09.02.08 23:59:38)
alt yazının uzantısının sub ya da srt olması farkedermi.ayrıca bir dvd ye birden fazla bölüm çekilebilirmi klasörlere falan ayrılarak

  • dunden beri dimdik  (10.02.08 00:07:27)
o tamamen dvd-player'a bagli.
ozelliklerini ve destekledigi formatlari vs kontrol et derim.

  • sourlemonade  (10.02.08 00:14:09)
dvd player'ın DivX desteklemiyorsa oynatamazsın.

  • deckard  (10.02.08 00:25:03)
bölümle altyazısı aynı klasör içinde olursa iyi olur.
ben ayrı ayrı klasörlerle uğraşmıyorum tüm bölümler ve altyazıları tek bir klasörde yazdırıp izliyorum.

  • pispinti  (10.02.08 01:22:03)
dvd playerın altyazı desteklediğini varsayarsak tabii (hayır bende divx destekli ama altyazı desteksiz player var da)
bir de entegre etme var v,rtualdub ile sorulmuştu daha önce arat bi istersen.

  • kofteburger  (10.02.08 01:27:51)
(araya giriyorum)kanımca bu kadar kastırmaktansa direkt dvd olarak indirmek daha mantıklı.

  • colg fusion  (10.02.08 01:35:48)
bir de pek alakali olmasa da bazi dvd/divx oynaticilarda altyazilarin tek satirinda bulunan karakter sayisi x den fazlaysa (x genelde 31 niye bilmiyorum) alt satira atma veya kesme isareti koyma hastaligi var. bunu asmanin en guzel ve en kolay yolu ise (bkz: altyazi optimizator)

(entrysini girdim saniyordum simdi giriyorum =))
  • entrapmen  (10.02.08 01:41:46)
şimdi bunun için birkaç yol var. öncelikle en basit ve ücretsiz olanı divxpocketencoder ile halledilebilir. program ile altyazı gömme işinden ziyade ses görüntü ayarlari da yapılabilir. o da olmadı virtual dub indirirsin lakin vdub ile altyazı gömmen için altyazının belli bir formatta olması ve bir eklenti gerekiyordu. bunu da v dub menusundan filter bölümünden hallediyordun. her neyse dediğim gibi pocketdivxencoder işini görür. her iş bittikten sonra nero 7 ile dvd oluşturulur tadından izlenmez.

  • rimednac  (10.02.08 09:08:28)