Spor Yaparken Baş Dönmesi

Sevgili cep herkül'leri;
Spora başlayalı 1 hafta oldu ve ağırlık çalışırken değilde cardio yaparken gözlerim kararıyor, başım dönmeye başlıyor,birde göğsüm aağrıyor. Sebebi nedir acaba bilen var mı?, birde zamanla geçer mi bu

kardiyo yaparken gogsun agriyor? kac atiyor kalbin?

  • no avalon  (14.01.11 20:28:20)
aç gidiyosan, yada overtraining yapiosan belli bi noktadan sonra normal gözünün kararması
ayrıca ham bi vücudun varsa alışma evren 1 haftadan uzun sürebilir

  • berginyonbaenre  (14.01.11 20:38:26)
galibo hususi değil umumi bir durum bu soruyu daha önce de yanıtladığımı anımsıyorum. Muhtemelen ani şeker düşmesi yaşıyorsunuz. Bunun için de sakız şekerleri cepte bulundurmakta fayda var. Bu durumda ağzınıza yarım bir tofita koymak en güzeli eğer tam alırsanız bu sefer de susarsınız. Ya da bünyenize göre hareket edin. İki saat spordan sonra ballı süt için en az bir litre. Spordan sonra ki zamanlarda maden suyu tüketin. Çünkü kaslarda oluşan yıkımı düzeltmek için hızlı bir şekilde vitamin mineral ve protein benzerleri alın. Yıksa güçlenemez ve spora devam edemezsiniz.

  • hoot  (14.01.11 21:02:57)
evde yapıyorum p90x insanüstü bi nefes lazım sanırım :))

  • Bravefart  (14.01.11 21:06:32)
merhaba,
reflün var mı?

baş dönmesi falan ise normal, biraz gelişinc geçer.
  • alidesidero  (15.01.11 05:09:50)