klavyede bazi tuslar basmiyor

microsoft wireless keybord 3000 v2 model klavyemde dun aniden bazi tuşlar basmamaya başladı. forumlarda "kardeş bozulmuş yenisini al"dan başka çözüm yok. sahiden boyle mi? klavye ayarlarini default yaptim. usb degiştirdim işe yaramadi. basmayan tuşlar:

q w e r t
a s d f
z x c v
"1234567890
yönyuşları
ctrl shift alt
(ne kaldi ki)

var midir çözümü?
sanal klayeyle yazdim

edit: başka bilgisayarda da denedim değişiklik olmadı. servise gönderdim. tesadüfen klavyeyi gören sıradaki müşteri aynı sorunu kendisinin de yaşadığını söyledi. sanırım bu seride hata var.

*yenisi ile değiştirildi.

bana öyle geliyor ki klavyeyi açıp temizlemekle çözülebilecek bir sorun bu. ama kalvyeniz garanti kapsamı dışına çıkabilir. ayrıca klavyenizi toptan çalışmıyor durumuna getirme riski de söz konusudur.

bir de, klavyeyi önce başka bir bilgisayarda deneyiniz. eğer aynı sorunlarla karşılaşırsanız, problem klavyede demektir. eğer karşılaşmazsanız virüs taraması ne bileyim, sistem geri yükleme vesair. şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • cbe  (01.01.11 19:34:02)
Wireless demişsiniz, pili yeteri kadar var mı ? En büyük problemdir kablosuz klavye ve mouselarda.

  • liriamer  (01.01.11 19:35:14)