diş ağrısına acil pratik geçici çözüm

neler var bildiğiniz? rakı eşarp filan herşeye hazırım sadece nasıl yapacağımı söyleyin. beynim yırtılacak öyle kasıyorum kendimi. bi an elime çivi çakıp ağrıyı oraya yönlendirmek geldi ama yinede daha mütevazı çözümlerle gelirseniz mutlu olurum.

not: şimdi farkettim kulağım da çınlıyor. ecdadımı sikti affedersiniz. allah düşmanımın başına vermesin.

4 kadeh rakı
otur mezenide al ve iç sonra bittiii.
ciddiyim
  • seyduna6687  (25.12.10 23:33:37)
4.bp.blogspot.com

tertemiz.

ayrıca diş ağrısı gece daha fena olur. cidden bir ilaç bulup iç.
  • aykh  (25.12.10 23:33:44 ~ 23:36:00)
sıcak suyu ağızımda tutunca bana iyi geliyordu.

  • karlmarx  (25.12.10 23:37:01)
kısa süreli olarak, dişinin üstüne aspirin, herhangi bir ağrı kesici değil, koyup erimesini bekleyebilirsin. bunu gece uyumadan önce yapki, geçmeye başlayınca uyuyabilesin. fakat birden fazla yapınca etkilemiyor fazla.

sarımsak da basılabilir diye duymuştum. sarımsağı denemedim tabi.
  • o eli bi indir  (25.12.10 23:39:20)
hap aldım sıcak su çok fena yapıyor bünye hassas sıcak sıvıya. rakı yok ama bacardi ve j&b var hazırda. bunlardan biri işe yarar mı?

  • cagdassalur  (25.12.10 23:39:39)
eğer apseden şüpheleniyorsan buz falan tut. yüzümün sol tarafı gözümü kapatacak kadar şiştiğinde doktordan duyduğum şey "geçer diye çay mı içtin"di. bir de alaycı tebessüm. aman diyim.

  • aykh  (25.12.10 23:40:19)
ağızın uyuşana kadar viskiyi ağızında tut.

  • karlmarx  (25.12.10 23:41:23)
psikolojik olabilir bilmiyorum ama sigaraya abanınca geçti sanki biraz. tekrar başlarsa viski sonra buzu deniycem.

  • cagdassalur  (25.12.10 23:47:18)
Apranax forte gerisi hikaye

  • skywalkeremre  (25.12.10 23:48:39)
nöbetçi eczaneye git dişinol diye bir ilaç var. onu sür dişe hemen mucizevi etki göstersin.

dişinde çürük ya da oyuk bir yer olduğunu farzediyorum tabi...
  • beni boyle sev seveceksen  (25.12.10 23:49:35)
arveles

  • raa  (25.12.10 23:52:52)
apranax almıştım zaten bi 15dk önce o etkisini göstermiş olabilir. viskiye dokunmuyorum o zaman.

  • cagdassalur  (25.12.10 23:57:10)
advil diye bi ilaç var müthiş bi şey. 2 tane iç demişti doktor fazla kimyasal da yokmuş içinde. kesinlikle tavsiye ederim.

  • neyseneiste  (25.12.10 23:58:27)
pamuğa dök viskiyi koy dişin üzerine dursun orda. anestol diye bir pomad var onuda sürebilirsin

  • mr fusion  (26.12.10 00:22:28)
ağzına sakın sıcak bir şey sürme. apse varsa orası vıcık vıcık irin olur tüm ağzına yayılır. buz tut varsa majezik yuk. en iyisi yat uyu.

  • ayiadam  (26.12.10 00:29:58)
yakın zamanda aynı şeyi yaşadım..dişinol en mükemmel çözüm birde aprol fort ağrı kesici olarak..hatta yerinde olsam bi tanede 1000 lik geniş spektrumlu antibiyotik içerim..(çürük ve iltihap olduğunu ve hiç alkol almadığını varsayıyorum)

  • sorumvarbenim  (26.12.10 00:49:33)
geçmiş olsun...

ara ara yaşıyorum diş sorunu.tutunca tutuyor, ağız kulak burun omuz bacak (tamam abarttım) bırakmıyor...

yüksek alkollü içecekler viski, rakı vs. ama içmek için değil, dişe dokundurtmak için ve orada bekletmek için az koyun bardağa.bir yudum alıp ağrıyan bölgede bekletin uyuşana değin. bir süre sonra yutun tabi, günahtır alkol bu harcanmaz boşa. bir süre sonra hem keyfiniz yerine gelecek, hem ağrınız gidecek.

enteresan bir fikir daha vereyim.
ister inanın ister inanmayın.
ama ben denedim başarılı.
dişiniz ağzınızın sağ tarafındaysa sağ; sol tarafındaysa sol elinizin işaret ve baş parmağının tam kesiştiği noktayı önlü arkalı buzla ovuyorsunuz.ovma kısmı yaklaşık 10-15 dk sürüyor. her geçen dakika ağrının azaldığını hissediyorsunuz. cildiniz buz yanığı olmasın diye 5dk ara verip bir set daha yapıyorsunuz buz kompresini.buzla masaj yaparsanız biraz daha etkili oluyor. ama noktayı doğru belirlemek lazım. işaret ve baş parmağının tam kesiştiği, parmaklarınızı tam açtığınızda oluşan alan.. önlü arkalı. bir elinizin üstündeki bölgeyi, bir altındaki.dönüşümlü...

ayrıca bazı durumlarda çok soğuk su, ani olarak dişin ağrısını dindirebiliyor. ama asla sıcak su değil...
  • jeanluc  (26.12.10 01:18:15)
sıcak dokunuyorsa bir de soğuk dene, kısa süreli de olsa rahatlatıyordu beni. karanfil çiğneyebilirsin.

  • nickyazmaksartmibulamadim  (26.12.10 01:27:55)
aspirin, alkol, viski, kanyak, ot, püsür, vs, bunları sakın denemeyin! diş ağrısını 1 saat erteleyeyim diye zaten enfeksiyondan harap olmuş ağız mukozasını daha fazla tahriş edersiniz. soğuk su veya buz deneyin. soğuk suyu dişinizin üzerinde bekletin, sonra çıkarın, tekrar soğuk su alın ağzınıza. ama bu bir süre sonra alışkanlık yapabilir. ben bir gece boyunca uykusuz kalmış, ama bu yöntemle ağrıyı dişçiye kadar süper bir şekilde ertelemiştim. bir de apranax forte alın. geçmiş olsun.

  • swallowed arsenic  (26.12.10 01:43:47)
Disten ne cektigimi bir allah birde ben bilirim.
Dis agriyorsa Bilinki curuk enfeksiyon kapmis ve iltihaplanmistir. Gecic cozum olarak ilik suyun icerisine yogun bir sekilde tuz at ve curuk olan kisim uzerinde calkala. Cozum degil ama biraz olsun rahatlatir. Majezik Iyi geliyor fakat nekadar cok agri kesici icersen dis iltihabinda yani agrilarinda okadar artar. Tek cozum bir dis hekimin koltuguna uzanmak. Gecmis olsun....

  • Moskovic  (01.01.11 14:25:52)
karanfil yağı & doğal kekik

  • margi kleinjan  (21.06.12 11:39:05)
içeriğinde alkol olan ağız gargaraları geçici olarak çok işe yarar

  • kumdan kale  (21.06.12 12:34:10)