ABD'de 21 yaş altı alkol tüketimi hakkında bir sorunum var.

2008 yılında work and travel vasıtasıyla abd'de bulunmuştum. yaşım 19 idi. malumunuz amerika'da alkol tüketebilme yaşı 21. ben ve bir arkadaşım daha alkol tüketirken yakalandık. lafın kısası , mahkemeye çıktık. heyecan oldu bize , anı oldu.
ama ufak bir problem var. ben bu sene tekrardan work and travel ile abd'ye gitmeyi planlıyorum.

kısaca olay şu ; biz mahkemeye çıktık ve meahkeme daha sonuçlanmadan da ülkeye dönmek zorunda kaldık çünkü vizemiz doluyordu , programı tamamlamıştık. bir davaya şahsen katıldım. diğer ikisine ''free public defender'' adını verdikleri avukat bozması bi şahış girdi bizim yerimize , bizim bulduğumuz. biz ülkeye döndükten sonra girmemiş bu adam başka davalara.

olay alaska eyaletinde oluyor.

sormak istediğim durum şu; vize alırken bu kayıtlar konsoloslukta görünür mü? eğer ki görünürse bu vizeye engel oluşturacak kadar büyük bir suç mudur? daha önce başına böyle bir olay gelip de tekrardan vize alabilen var mı?ola ki vize aldım , amerika'ya giriş işlemlerinde başıma bir iş gelir mi? hapis gibisinden.

yardım edebilcek arkadaşlarla , alaska eyalet mahkemeleri web sitesindeki adli kaydımı , davanın seyrini gösteren sayfayı da paylaşabilirim.

hukuki bilgisi olan ya da en azından başına gelmiş ve ya başına gelmiş bir tanıdığı olan kişilere arz ederim.

guantanamo'ya göndermesinler de

  • michel foucault  (14.12.10 20:22:08)
amerikan hukuku bilenler yardımcı olabilir ancak, hapis değilde para cezası vardır muhtemelen, neden direkt gidip konsolosluğa sormuyorsun?

  • frzn  (14.12.10 20:35:34)
Vize görüşmeniz ne zaman? Cevap veremiyorum ancak çok uzaktan da olsa benzer bir durum söz konusu. Vize görüşmesi sonrası beni bilgilendirebilir misiniz bir sorun çıkıp çıkmadığı hakkında?

  • hayattan sikilan adam  (14.12.10 21:05:01)
eskişehir'de yaşıyorum , aslında ankaraya gittiğim bi gün sanırım sormalıyım. ama o da işkence , onun için de reservasyon yapmak neyim gerekir heralde. para cezası olsa ne ala , vizeyi verdikleri sürece gidip ödenir.

daha vize görüşmem falan yok , bu durum kafamı karıştırıyor işte..
  • harrage  (14.12.10 21:12:34)