nokia mesaj sorunu

bana gelen mesajlar yarak gibi geliyor. ilk defa nokia kullanıyorum. abimin eskisi. sikmiş galiba telefonu. aynen şöyle geliyor:

''ar icakm iyd i?''
''aa ben öyle yazmad im''

ne bu lan sinirlerim bozuldu. nedir çözümü? 6300 galiba telefon.

Türkçe karakterleri görmüyor telefon..Dil seçeneklerine bakınız.

  • pegasuss90  (03.12.10 21:17:13)
1 saattir arıyorum o karakter ayarını ama bulamıyorum bi buldurursanız lütfen

  • rebelli00n  (03.12.10 21:18:51 ~ 21:22:23)
nokia kullanmıyorum ben ama sanırım mesaj oluşturma bölümüne geldikten sonra sol üst tuşla ulaşacağınız menüden dil seçeneklerine gelmeniz gerekiyor..eğer öyle bir şey yok ise menüden ayarlara ordan dil ayarlaına bakmanızı öneririm...yine olmazsa kusura bakmayın...

  • pegasuss90  (03.12.10 21:28:10)
En olmadı seçenek yoksa yıldız ya da kare ikisinide tek tek basılı tutmayı bir deneyin.Sony'de kareye basılı tutunca dil seçenekleri geliyor mesela belki bununda öyle bir numarası vardır.

  • lisko  (04.12.10 00:16:59)
LTFE EN KUF ÜÜR ETMEEE EE VE AA RG O KULLAN MA!!

DİYE BİR MESAJ ALABİLİRSİN YAKINDA
  • keller  (04.12.10 00:25:32)
telefonu boşa kurcalamayın. sizden değil o. gönderen kişiden kaynaklanıyor. gönderen kişi mesajı türkçe karakterlerle yazıyor. "arıcakmıydı", "aa ben öyle yazmadım" diye yazıyor. sizin telefon da ı harfini i olarak gösterebilmek için başına boşluk ekliyor. söyleyin karşıdaki mesaj atanlar yazma dilini türkçe değil ingilizce yapsınlar, o zaman düzelir.

  • kibritsuyu  (04.12.10 07:19:33)