Tiyatroya verilen paraya acıyor musunuz?

Bir tiyatro oyunu için adam başı 40-50 TL vermek içinize oturuyor mu? Yoksa verilen paranın kuruşu kuruşuna değdiğini mi düşünüyorsunuz?

Sorum özellikle öğrenci arkadaşlara.

40-50 hakkıdır belki ama beni çok zorlar.
bir oyunu izledikten sonra içime oturan o meblanın acısından izlediğim sanatsal aktivitenin hazzını nasıl yaşayacağım ki.

  • kamil5  (26.11.10 19:56:52)
İyi hazırlanmış bir oyunsa acımam. Öğrenciyken de acımazdım.

  • sourlemonade  (26.11.10 19:58:09)
millet 100-150tl veriyor en önde izlemek için.

  • zlatan1937  (26.11.10 20:07:23)
bence verilen paranın karşılığını alma kişiye göre değişir. zira paranın değeri herkese göre aynı değil.

  • sttc  (26.11.10 20:20:58)
henüz oturmadı. çünkü hiç bu kadar para verip tiyatro izlemedim. devlet tiyatrolarına gidiyorum.

özel tiyatrolarda da izlenecek çok güzel oyunlar görüyorum ama bu kadar para verirsem içime oturur kanaatindeyim.
  • antipodes  (26.11.10 20:27:02 ~ 20:29:42)
öğrenciyim, çok istediğim bir oyunsa oturmaz. öylesine bir oyuna da gitmem pek zaten.

  • jack of hearts  (26.11.10 20:52:40)
oturmak değil de ona ayırabilecek bütçe yok maalesef. ama devlet opera ve balesinde öğrenci bileti 10 lira her ay bir oyuna gitmeye çalışıyorum. ve verdiğim paranın son kuruşuna kadar değdiğini düşünüyorum. tiyatroya gitmek kısmet olmadı şimdilik ama devlet tiyatrosundaki biletlerden bundan pahalı değildir diye düşünüyorum. ama sinemaya verdiğim 12 lira içime oturuyor resmen.

  • nickyazmaksartmibulamadim  (26.11.10 21:29:56)
bu sorunun cevabı tiyatroyu ne kadar sevdiğinle ve gitmeyi düşündüğün oyunların kalitesiyle bağlantılı. 40-50tl versem acımam diyeceğiniz oyunlar varken 15TL'ye eh belki giderim diyeceğiniz oyunlar da var piyasada

  • atrin  (27.11.10 09:35:26)