Haber başlıklarından farklı kategoride haber türetme.

Bir ders için;

*Beyazla birlikte saçlar da gitti (Tanem'in Beyaz'dan ayrılma haberi)
*Erkekler kırmızı giyen kadınları tercih ediyor
*Ses mühendisleri nasıl yetiştiriliyor

haberlerinden

-Teknolojik
-Politik
-Erotik
-Fantastik
-Komik

kategorilerinde paralel ve yeni haber başlığı türetmem gerekiyor.

Örnek:
Haber başlığı;
*Uçakta fare paniği

Bu haberden yola çıkarak farklı kategorilerde uydurdğumuz haber başlıkları;

-Teknolojik: Uçağın kokpit telsiz kablolarını yiyen ve az daha uçağın düşmesine sebebiyet veren fare ölü bulundu.
-Politik: RTE farelerin uçaklara girişinin komplo olduğunu açıkladı.

Anlatabildiğim kadarıyla yardımcı olacak birileri gerekiyor :)

en azından bu gece üstte kalırsa çok sevinirim.

hic bisey anlamadim, neye cevap gerekiyor, soru ne? "kaderim citasi asti" ne demek?

bir ornek olsaydi keske.
  • nawres  (25.11.10 23:33:22)
Şimdi daha anlaşılır oldu sanırım :)

  • alkolik imam  (25.11.10 23:33:55)
Beyaz'la birlikte saclar da gitti

teknolojik:

Beyaz'dan ayrildiktan sonra bunalima giren Tanem, yeni aldigi 32gb hafizali sac kesme makinasiyla saclarini 3'e vurdu.

politik + erotik + fantastik + komik:

Beyaz'dan ayrildiktan sonra onu kiskandirmak icin Necati ile olan Tanem, mhp'nin 40. yili kutlamalarinda Necati'ye kucak dansi yaparken saclari bir anda spagettiye donustu, bunu goren devlet bahceli pastafaryan oldu.
  • nawres  (25.11.10 23:45:45)
*Erkekler kırmızı giyen kadınları tercih ediyor

Teknolojik: Bilim adamları Kırmızı rengin erkekler tarafından daha davetkar olarak alılandığını keşfetti.
*Politik: ABD Eski Başkanı Bill Clinton'ın eşini monica lewinsky ile aldatmasının kırmızı renk olduğu öğrenildi.
*Erotik: Kırmızı renk prezervatifleri kocasından ilgi bekleyen kadınlar alıyor:
*Fantastik: Erkekler kırmızı aşkını abarttı. Kırmızı gezegen mars'a gitmek isteyen astronot sayısı akıl almaz derecede.
*Komik: 90'lık ninenin kırmızı renk sevdası
  • alkolik imam  (25.11.10 23:53:07)
*Erkekler kırmızı giyen kadınları tercih ediyor

teknolojik ve erotik:

Bir araştırmaya göre erkekler, kırmızı renkli laptop kullanan kadınları daha seksi ve yatakta daha vahşi buluyor.

fantastik ve komik:

Kırmızı giyen kadınların, diğer renkte giyinen kadınlara göre, Mars'ta erkek bulma olasılığının daha fazla olduğu açıklandı.

politik erotik komik fantastik:

Erkekler, kırmızı dantelli iç çamaşırı giyen kadınların partisine oy yağdırdı.
  • ermanen  (26.11.10 00:02:49)
ses muhendisleri nasil yetistiriliyor

teknolojik: ses muhendisleri, yansimanin hic olmadigi, sesin oda icindeki tum noktalarda ayni oldugu siniflarda egitim goruyor.

politik: akp'nin kendine muhalif olanlari gizlice dinlemek icin 3 ses muhendisiyle anlastigi ortaya cikti.

erotik: isvicreli ses muhendislerinin yaptigi arastirmaya gore, kalin erkek sesinin kadinlari dokunulmaktan daha fazla tahrik ediyor.

fantastik: itu ses muhendisligi ogrencileri, seslerin carpistirilmasiyla zaman kirilmasi olusturup paralel evrene gecilebilecigini iddaa ettiler.

komik: mhp'nin 40. yili kutlamalarinda, ulkucu bir ses muhendisi devlet bahcelinin sesini taklit ederek komiklik yapti. ccc

not: ne sikim biseymis, kendimden nefret ettim bunlari yazarken
  • nawres  (26.11.10 00:09:00)
*Ses mühendisleri nasıl yetiştiriliyor

teknolojik ve fantastik:

Ses mühendisleri, artık ses geçirmez akustik mimarilere sahip özel ses mabetlerinde yetiştiriliyor.

erotik teknolojik ve komik:

Ses mühendisleri, seks esnasında kadının hangi sesleri çıkardığında zevk aldığını anlamak için özel bir frekans sistemi geliştirdi.

politik:

Ses mühendislerinin daha iyi yetiştirilmeleri konusunda ıslah çalışmaları içeren yönerge meclisin gündemine oy birliğiyle alındı.
  • ermanen  (26.11.10 00:21:20)