senkron sorunu yardım lütfen (mkv)

arkadaşlar bilgisayarımda mkv 1080p bir film oynatırken ses görüntüden 2-3 sn önde oluyor. mkv codec pack yükledim ama sorun çözülmedi. mkvlerde hep böyle yapıyor. ne önerirsiniz? teşekkür ederim.

km player. kurarken de dikkat et. herşeye he deyip geçme. orda biyerlerde high quality tarzı bişiler geçiyo şimdi tam hatırlamıyorum oralara dikkat et..

hala sorun varsa bs player kullan.
  • yarasa da yaramasa da  (26.10.10 01:01:57)
dosya bozulmuş olabilir, bilgisayarın kaldırmıyor olabilir. aynı dosyayı başka(daha iyi) bir bilgisayarda çalıştır. başka bir 1080p bul, onu da kendi bilgisayarında dene.

  • hollowlife  (26.10.10 01:02:12)
kmplayerin 3.0 build 1438'i kullanıyorum. başka bir codec yüklemedim şimdiye kadar. eğer bir şey açamazsam genelde yeni bir buildi çıkmış oluyor. bilgisayarıda kasmıyor bu program.

  • morcivert  (26.10.10 01:03:32)
km player ben de aynisini yapiyodu bazi filmler icin. vlc kurdum, halletti.

  • ot  (26.10.10 01:16:49)
bilgisayar kaldırmayınca oluyor. benim eski laptopta (şu öğretmenlere satılan toshiba) 720p animelerde yapıyordu bunu. mpc kullanıyodum. şimdi aynı dosyalardan yeni laptopla sorunsuz izliyorum yine mpc'yle.

  • diagonaleklem  (26.10.10 01:36:31)
sorun şu ki 3 senelik masaüstümde çalışıyo sorunsuz, ama sıfır lap-top ta senkron sorunu oluyor hem bs de hem km de. codecle mi alakalı acaba ne kuracağımı bilemedim bir de vlc deneyeyim.

  • goodbyecruelworld  (26.10.10 01:42:31)
ekran kartının çözünürlüğü yetmiyorsa ve filimde özel efektli, patlamalı, parlak sahneler çoksa, ne kurarsan kur izleyemezsin. hatta 2-3 saniyeyse iyi bile diyebilirsin.

  • hipogrif  (26.10.10 03:13:53)
@hipogrif: yoo, düzeltebilirsin gayet.
(bkz: coreavc)

  • wingless  (26.10.10 03:51:16)
bunun seneyle pek alakası yok, bileşenlerle alakalı...
coreavc ile çözdün çözdün, çözemedin işin zor. bir de coreavc kurmak tek başına yeterli değil elbet kmplayer'ın ayarlarını coreavc kullanacak şekilde değiştirmen gerek. bir çok forumda nasıl yapıldığı, resimli olarak, mevcut. gogil ile bulabilirsin...

  • late viper  (26.10.10 05:55:31)
videoda ki görsel efekte göre ekran kartının kasmasını da ilk defa duyuyorum

  • I'mNotDone  (26.10.10 10:01:54 ~ 10:02:46)