televizyon gözlüğü!!? (3d)

eskiden yılbaşı geceleri için gazeteler gözlük verirdi. "dansöz salonunuzda" gibisinden şeyler söylenirdi(yada ben uydurdum). ben bu aleti kendim yapabilirmiyim. elimde çok sağlam dansöz videoları var. onları da bu gözlük için özel işlemlerden mi geçirmem lazım ?(!!?!?). bu işi iyi bilen yemiş yutmuş insanlardan tavsiye, ağğbi şevkati bekliyorum. nedir bu gözlüklerin olayı ?

merhaba,
evde yapabilir misiniz, bilmiyorum ama nasil calistiklarina dair ingilizce bir makale var:
science.howstuffworks.com
  • papado  (28.12.07 19:40:55)
kırmızı ve yeşil renkli jelatinlerle oluyordu sanırım bu.

  • pispinti  (28.12.07 19:44:12)
senin yapmana gerek yok, google da aratırsan bulabilirsin, oldukça ucuzlar. ayrıca yayınlanan programların da bunu desteklemesi lazım yoksa olmaz. bi ara emanuelle 3d vardı o geldi aklıma

  • kimlanbu  (28.12.07 19:48:59)
yayınlanan programın dedin. evet böyle dedin! ben kendim bir vcd dvd gibi birşey hazırlayamam mı buna uygun?

  • chak 666  (28.12.07 19:57:19)
oa. normal videoyu 3 boyutlu hale getirmekten mi bahsediyorsunuz?

  • pispinti  (28.12.07 20:18:25)
hazır yapılmışı var onun da :)) fiyatı birazcık tuzlu. performansı nasıldır bilmem, denemek lazım. gözlüğü takıyorsunuz, filmleri ve oyunları 3 boyutlu olarak algılamanızı sağlıyor(muş). yani videolara bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.

yalnız LCD kullanıyorsanız işe yaramıyormuş sanırım, illa crt gerekiyormuş.

www.hitechtr.com
  • kimlanbu  (28.12.07 21:43:52)
su an adini bilmedigim bir cips markasi, o gozlukten veriyor niyeyse. sanirim 3boyutlu cips olmasina atfen. dia'larda vs. var.

  • la traviata  (28.12.07 23:07:11)
gereksiz bilgi show tv idi o

  • kofteburger  (28.12.07 23:26:12)