tramvayda kime yer vermece

şimdi kimse çıkıp abuk çözümler üretmesin pls slm asl!!

olay şu geçen tramvayda giderkene gördüm. hamile kadın elinde bebeği olan kadın kör adam ve yaşlı amca işaretleri var bunlara yer verin diyor. kafama takıldı arkadaşlarla uzun uzun tartıştık siz ne diceksiniz mrk ettim.

şimdi tramvaydasınız bütün tramvay hıncahınç. kapı açıldı aynı anda kapıdan bir 85-90 yaşıdna amca belirdi, koca göbekli 8 aylık hamile bir kadın belirdi ,elinde 1 aylık çocuğu olan bir abla belirdi bir de kör bir abi girdi. bir tek siz yer verebilirsiniz. hangisine yol verirdiniz neden?

plz yok arkadaki çocuğu da kaldırırım anons yaparım falan demeyin yapamıyorsunuz işte bir kişiye yol vereceksiniz.

şimdiden danke.

hamileye verirdim. sebebi yok.

  • all girls dream  (15.10.10 01:56:11)
Hamile,ani bi frende kotu sonuclar dogabilir.Digerleri duserse pek bisi olmaz ama hamile kadin duserse bebegin ve annenin hayati riske girebilir.

  • rokoko  (15.10.10 02:00:46)
90 yaşındaki adama yer verirdim. diğerleri dayanır gibi geldi bana.

  • hollowlife  (15.10.10 02:01:39)
kesinlikle hamileye. sebebi de zaten hamile olması. oturmaya en çok onun ihtiyacı var.

hem oturunca diğer bir aylık çocuğu da annesinden ister kucağına alır. mis.
  • gone with the sin  (15.10.10 02:01:44 ~ 02:08:18)
yasli adam ayakta durmaya dayanamayip olurse pislik olmaz, ayrica sosyal sigorta acisindan topluma yarari olur, elinde 1 aylik cocugu olan abla daha cocugunun bagisiklik sistemi tam oturmadan toplu tasima araclarini kullaniyor, cocugunu elementlere acik birakacak sekilde sokakta gezdiriyor ise cezalandirilmalidir, ayrica 1 aylik cocuk cok agir degil, ve yorgunluktan ikisi de olurse pislik olmaz, kor abi sadece kor, kapilari kapali ve oturacak yer olmadigina gore nispeten dolu olan bir tramvayda goz zaten bir ise yaramaz, hem kapinin oradan fazla ilerlemesin cunku o hengamede koltugundan kalkip disari cikma yolunu bulana kadar ya birisinin uzerine cikar ya da sofor kapilari kapatir, ama sekiz aylik hamile kadin ani bir tramvay freninde $oka girip cocugu orada birakirsa her taraf pislik olur, hatta uzerimize bile sicrayabilir. o nedenle toplum sagligi, tramvay temizleme masraflari, kiyafet temizleme masraflari, kan gorup $oka giren, saga sola kusan genc kizlari engellemek adina, + cia world factbook a daha yuksek canli cocuk dogum orani ile girerek vatana millete hizmet etme istegim nedeniyle kesinlikle hamile kadina yer ve yol verirdim.

  • bunubenyazdim  (15.10.10 02:02:29)
oha, çok kolay soru.

bariz hamile kadın.

85-90 yaşındaki amca zaten çok yaşlı, ölse de olur. e 1 aylık anne de bi zahmet 1 aylık çocuğunu tramvay yolculugu suresınce sıkı tutup koruyabılır. e kor abı zaten sorun degıl, kor olması cok da sorun degıl tramvayda. tutar bı dırek ılerler.

daha zor sorular beklıyoruz.
  • yasakani  (15.10.10 02:03:41)
normalde dort tane duyarli vatandas kalkmali, hepsi de oturmali.
hamileye kesinlikle. diyecektim ki, yok yok cocuk 1 ayliksa kesinlikle once cocuklu abla, sonra hamile, sonra yasli ve en son gorme engelli...

hareket eden bir aracta hem denge saglamak icin tutunmak ve hem daha 1 aylik bebegi sarsmadan tutmak en zoru. akabinde gebe bir insan en azindan tutunabilir ama sarsilmamali. cocuk rahmin icinde kucaktaki cocuktan daha stabil bir sekilde duruyor neticede. yasli amca ayakta durabiliyorsa mesele yok onun icin, dizlerinde derman kalmayana kadar dayanir. sonrasinda sendelerse biri mutlaka yer verir. gorme engelli olan ise goremiyor, tutunabiliyor, mesele yok...
  • thunder thunder thunder thundercats  (15.10.10 02:04:04 ~ 02:06:43)
hamileye veririm. neden çünkü kör abinin oturmaya ihtiyacı yok zaten, bir aylık bebeği oraya getiren anne en azından kolunda taşıyacağı için hamileye göre daha avantajlı, yaşlı amca ayakta zor duruyor olabilir ama hiç duramayacak olsa tramvayda işi ne, zaten çoğu kabul etmiyor. yani en riskli hamile ve elbette ki cevab hamile olan.

  • deliberte  (15.10.10 02:09:28)
hamileye yer verirdim.

  • herocka  (15.10.10 02:12:07)
bana mi güvenmişler ak tramvaya binerken, ciddi ciddi kimseye yer vermem, utanmadan gözlerine bakarım.

  • desdinova  (15.10.10 02:13:28)
yok desdinovaya guvendiklerinden degil limuzinleri ariza yaptigi icin taksi icin nakitleri olmadigindan, kart da gecmediginden binmisler...

  • thunder thunder thunder thundercats  (15.10.10 02:21:03)
şimdi kadın 8 aylık hamileyse götündeki basur çay tabağı kadar olmuştur ve de zaten kendisi bir tramvay kadar olmuştur, oturayım kalkayım derken, en az 4 kişiyi deli eder. anasına bacısına küfür ederler, "hay sana yer verenin de" ekolünden sen de küfürü yersin.

çocuklu kadın 1 aylık bebeğiyle tramvaya biniyorsa o bebeği sevmiyordur zaten. kadının kişilik bozukluğu olduğunu hareketlerinden de anlayabilirsiniz. kesinlikle haketmiyor bence.

kör arkadaşa yer vermek istesen bile, tramvay onun oturmasını bekleyemez. adama yer vercem diye yuvarlanıp boynunu kırarsın. acı bir durum ama körlerin kapıdan çok uzaklaşmaması lazım bence.

ah dedem, garip dedem. kim bilir ne ihtiyacı için dışarı çıktı, hayırsız evlatları, torunları gelip bir hal-hatır bile sormazken. belki 300 lira emekli maaşı için 5 saat sırada bekledi. belki de diyabet ilacını almaya taa oralara geldi. ama tek başınaydı, yılmadı. "olmaz olsun öyle evlat" dedi ve kendini çarşıya attı. sırf bu onurlu davranışından dolayı o yeri hakediyor bence. belki de bir kore gazisi idi. hem yaşlı, hem gazi, hem de hasta. per yapmış olm adam. kesin amca diyorum ben.
  • hollowlife  (15.10.10 02:27:54)
bi kere köre yer verecektim "bakar mısınız?" dedim. yaşlıya yer veririm ben.

  • ursula  (15.10.10 02:33:04)
hem yaşlı hem hamile hem de kör ise işte o zaman benim yerimi haketmiştir. "buyrun, soğumadan oturun" derim.

  • sttc  (15.10.10 03:01:01)
kalkar kaçarım hangisi kaparsa. hiç uğraşamam valla.

  • orpheus  (15.10.10 03:18:43)
orpheus'un cevabını beğendim. birini seçip diğer üçünün bakışlarına hedef olacağıma ses etmeden kalkar giderim.

şimdi onlar düşünsün.
  • trocero  (15.10.10 08:44:21 ~ 08:44:57)
uyuyor numarası yaparım :))

edit: hamileye tabi ki
  • quadropol  (15.10.10 09:10:36 ~ 16.10.10 12:27:44)
  • 386 dx  (15.10.10 10:53:34)
ben de hamile diyorum.

  • jerith royal  (15.10.10 11:38:07)
hamile.

  • xenophobe  (15.10.10 12:19:16)
diğerleri ayakta olmay dayanır gibi ama hamile kadın için cidden eziyet olur o kalabalıkta ayakta durmak, sağa sola savrulmak.

Bu sebeple hamile.
  • johan sebastian  (15.10.10 13:32:14)
hiç kimseye yer vermezler boşuna takılmayın. engelliye değilde bir hatuna yer veren bir öküzle tanıstım geçen gün. o süslü hamın kızımızda hiç itiraz etmeden oturdu.

yani istanbullu pek sallamıyor bu olayı. başka şehirlerde nasıldır bilemem.
  • canseven  (15.10.10 13:55:46)
hamileye verirdim

yaşlının zaten işi bitmiş
köre bi şey olmaz
  • kedislike  (15.10.10 21:17:02)