erkek filmleri

bunun tarifi kolay. michael mann fanatigi bir insanim, ancak abimizin yaptigi gibi, erkek dramatizmi yapan filmlere rastlamak cok zor. yalniz erkekler, aralarindaki dostluklar, aksiyon ask vs. ozellikle gece-sehir-insan sahneleri acisindan etkiliyor beni. bir gece + yalnizlik takintim var. oneriniz?

lost in translation?

ayrıca eternal sunshine of the spotless mind izlerken yalnızlığı iliklerine kadar hissedebiliyorsun.
  • deckard  (23.12.07 00:12:20)
  • ermanen  (23.12.07 00:19:43)
konuş onunla
paris texas
los lunes al sol
taxi driver
yazı tura
  • ebucan  (23.12.07 00:31:49)
gece yalnizlik falan yok ama falling down u bir seyretmek lazim. michael douglas pek bir güzel oynuyor kerata.

  • atmacaged  (23.12.07 00:50:08)
the indian runner
viggo mortensen ve david morse iki kardesi oynuyorlar. (karakterleri birbirine ters iki kardes) yan rollerde dennis hopper, benicio del-toro, charles bronson gibi isimler var. unutmadan filmin yonetmeni de sean penn.

  • weeping guitar  (23.12.07 01:13:13)
(bkz: sleepers)mesela?

  • anatomik durus  (23.12.07 02:33:22)
last man standing

  • annem bana kiz bul evlen dedi  (23.12.07 06:39:15)
the number 23
goodfellas
taxi driver (gerci bunu seyretmissinizdir)
lucky number slevin
miller's crossing
the departed
  • twodimensionprism  (23.12.07 12:04:07)
straw dogs'ta bana göre bir erkek filmi'dir. beğenirsin muhtemelen.

  • nihilanth  (23.12.07 12:16:07)
the football factory

  • nothingman  (23.12.07 15:18:30)
bir de assassination of richard nixon var sean penn döktürüyor, muhtemelen onu da seveceksin, bulamazsan dvix ini kopyalarim sana.

  • atmacaged  (23.12.07 15:25:50)
tamamen fakrlı gözükseler de, aslında aynı kişiler olan iki erkeği anlatan:
"infernal affairs"

mutlaka izle derim...
  • sirrikadem  (23.12.07 15:40:05)
mystic river(dramatizmi), four brothers(aralarındaki dostluklar-aksiyon)..
geri kalan her şey için martin scorsese =)
a bronx tale ve mean streets tarife epey uyuyor.
  • cgcore  (23.12.07 16:06:44)
the football factory, ingiliz ve futbol filmlerine olan sevgisizligim nedeniyle eledigim bir film.
assassination of richard nixon, sean penn ise tamamdir.
internal affairs, ilgimi cekti, ama cok da buyuk beklentilerle izlemeyecegim (daha iyi olursa ne guzel)
mystic river, yine nasil olup da aklimdan ciktigina inanamadigim filmlerden biri.
four brothers, listede.
a bronx tale, ne merak ettiklerimden biri
mean streets, adini bile sevdim.
  • turkish tekila  (25.12.07 20:13:58)
reservoir dogs

seyretmişsindir muhtemelen ama seyretmediysen izle mutlaka,"erkek filmi" denince aklıma ilk gelen budur benim.
  • theselfish  (02.01.08 20:45:00)