senaryo adı: numan kurtulmuş'un gelecekteki yeri atış:serbest

Beyler bayanlar sizce sp den ayrılan numan kurtulmuş için nasıl bir senaryo yazabiliriz? Sizce ne olur ne biter??

Ben bi tane uydurdum mesela :) 2012 tayyip c.baskanı, kurtulmuş başbakan(partiyi bilemiyorum akp de olabilir)

Sizceee???

Bence numan kurtulmuş'u yerler. Çevresindeki insanlara göre fazla iyi niyetli.

  • stroyaa  (01.10.10 16:52:35)
bu adamı hiç tanımıyorum abi ama içinde neyse dışı da o gibi :/ cok sey olabilir bu senaryo tanıdık geliyor bana :)

  • salahaddin  (01.10.10 16:56:39)
ite itlik yapan çok olur...

sge: çok mu ağır oldu ne?
sge2: yok yahu (bkz: #3351307)
  • .aylin.  (01.10.10 16:57:57 ~ 16:59:49)
Zaten numan kurtulmuş'u saadet partisinde yıllarca boşuna beklettiler. recai kutan istemeye istemeye genel başkanlık yaptı yıllarca. onlara göre numan kurtulmuş daha gençti biraz daha pişmesi gerekiyordu vs vs. ama şimdi durumu rte'yi anımsatıyor gibi biraz tabii.

sge: @aylin "ite itlik yapan çok olur" derken ne demek istedin ben pek anlamadım?
  • stroyaa  (01.10.10 16:59:48 ~ 17:04:57)
her zaman ki gibi dikkat çekmeye çalışıyor aylin.
numan kurtulmuş'a gelince, 2 senaryo görünüyor.

1.yeni parti kurmak.
2.akp'ye katılmak.
  • madagaskar  (01.10.10 17:16:30)
1 sene sonra genel seçimlerde 2 sene önceki kılıçdaroğlu olur en fazla. hayaller...

  • deeperdown  (01.10.10 17:16:45)
@stroya: boşta kalmaz bir yerden kadrolanır, parti kurdururlar gelir kapısı açılır... bu nedenle dedim...

sge: madagaskar? iyi misin derdin ne ne dikkati? ne içiyorsun?
  • .aylin.  (01.10.10 17:17:11 ~ 17:18:14)
evet aylin cevaplarınla yine muhteşemsin. galiba sana aşık oluyorum:) neyse...

bir siyasi liderin tabanı veya kadrosu olmadan tutunması mümkün değil. daha önce de oldu bu. bir gazla yeni partiler açtılar ama sonucu biliyoruz. bu hadisenin en net olayı ismail cem'dir.

zaten akp dediğimiz parti yepyeni adamlardan kurulmuş bir parti değil ki. refah'ın kadrosundaki adamlardan oluşmuş bir parti. rte partinin gençlik kolları başkanı. akp bir nevi filtre edilmiş refah. ama onlar kadro olarak olaya hakim. numan kurtulmuş kim. kim biliyor tanıyor. islami tandans için biraz fazla bir adam olması siyası lider olup, kafaya oynayacağı anlamına gelmiyor. bu tamamen total bir kavram.

bence numan kurtulmuş'un şu siyasi portföyüyle parti kurmasıyla benim kurmam arasında hiç bir fark yok. ikisi de komik ve manasız. eğer siyasi kariyerini sürdürmek istiyorsa akp ile devam edecek. ya da şener gibi "yok bunlar bambaşka insanlar, benim kafamda değiller" diyip, siyaset dışındaki sularda yüzecek.
  • atmosphere  (01.10.10 17:50:38)
bu adamları halk hiç bir zaman tutmadı. tutmayacak da.
fikrimiz zıt da olsa adam kaliteli birine benziyor. politika için uygun değil yani

  • domine deyus  (01.10.10 21:58:09)
Tayyip köşke çıkacak, Numan da Ak Parti'nin başına geçip başbakan olacak. Aha buraya yazıyorum

  • winstoncash  (01.10.10 23:46:03)