Bisiklet kaskı

bisiklet için kask bakıyorum.bütçem 50 tl civarı bütçem var.

1)Prowell'ler uygun gibi görünüyor sağlamlığını bilmiyorum önerirmisiniz?
2)Sizin önerebileceğiniz başka markalar varmı?

prowell'ler güzel kasklar, idare eder.
sirkeci'deki bisikletcilerde fiyatlar 60 civarı idi ama pazarlık yaparsan 50 ye inerler. ya da yanında jelli eldiven falan iste.

ben 1,5 sene önce aslı bisikletten almıstım 50 milyona, arkadaki sıkıstırma aparatında biraz sorun var, kasktan bir şikayetim olmadı.ben düşmedim ama aynı kaskı takan bir kişinin cok ciddi bir kazasını gördüm, işe yarar güzel bir kask imiş
  • keah  (17.08.10 23:34:06)
ben delta bisiklet'ten geotech aldım 50-60 civarı. bizim arkadaşlarda gördüğüm kadar nazik duruşlu bi kask değil ancak iş görüyor. 2-3 kişide daha gördüm sonradan benim aldığım kaskın aynısından.

bir de tamamen emin olmadan konuşuyorum. bu kaskların hepsinin sağlamlığının birbirine eşit olduğundan bahsedilir. asıl fiyat farkını ortaya çıkaran havalandırma ve hafiflik gibi konulardır derler. öyle yazayim dedim.
  • raikkonen  (17.08.10 23:39:06)
profesyonel değilseniz ve ağırlığa çok önem vermiyorsanız delta bisikletteki geotech kaskı önerebilirim. çok pahalı değildir sizin aralığınıza uygun. "bu ne böyle armut gibi takmam bunu" demediğiniz sürece markası olan tüm kaskları alabilirsiniz bence.

  • azeriturku  (17.08.10 23:48:16)
iki yanından tutup esneme payı ne kadar ona bakın çok fazla esniyorsa kafanızda biyere çarptığında kaskın içinde esnek bir kayısı olarak ikamet edebilir. haliyle orta karar hem çok esnemeyen CE onaylı bir kask bakınız.

  • fukka  (18.08.10 10:12:33)