Dubai den misafirimiz var(devlet adamları) ve öğleden sonrasi

Güzel istanbullular.. Bu önemli mlsafiimize istanbulda kısıtlı zamanda nereyi
gezdirirsiniz? Maksimum 4 saatimiz var ve avrupa yakasındayiz .. Optum hepinizi :)

sultanahmet - yerebatan sarnıcı - boğaz tekne turu

  • cruex  (03.08.10 13:23:52)
sultanahmet köftecisi.

  • wessago  (03.08.10 13:26:50)
Nişantası'na götür.
Akaretlere götür.

  • apc  (03.08.10 15:28:54)
yukarıdan boğaz manzaralı kafe/restoran:
ulus parkı
doğatepe

tarihi:
rumeli hisarı (içi ve manzarası çok güzel ama çok basamak çıkılıyor)
sultanahmet-ayasofya-yerebatan üçlüsü
topkapı sarayı - gülhane parkı
dolmabahçe sarayı
yıldız şale (tarih) - yıldız korusu (yeşillik) - malta köşkü (yemek)
kariye müzesi (mozaikler falan)

cami:
sokullu mehmet paşa (mütevazı)
şehzadebaşı
süleymaniye

enteresan:
miniatürk
panaroma müzesi

avm:
kanyon
istinyepark

boğazasıfır:
dolmabahçe de çay bahçesi var sarayın bitişiğinde arabayla girilen

orijinal:
(bkz: ağa kapısı)

aklıma ilk gelenler...
dur şimdi, bunlar devlet adamı, öyle mi? tekrar bi düşünelim...

Adamlarda lüks var, deniz var. Bence yeşil ve serin ve büyüleyici bir yer olmalı öyle ki dönünce unutamasınlar... aklıma gelmiyor, daha iyi öneriler verilecektir mutlaka...
  • thunder thunder thunder thundercats  (03.08.10 16:18:07)
Bizim bir arkadaşımızın misafiri olarak bir aile gelmişti, onları dolaştıracaktık. Kafamızda güzel bir plan yaptık, sonra öğrendik ki bunların tarihe ilgisi yok, kızları da mezuniyet için alışveriş yapmak istiyor. Anında Sultanahmet'ten tornistan edip Kapalıçarşı'dan kıza "doğu motifleri taşıyan" mezuniyet giysisi aldık, Taksim'e götürdük. Bence ne tür bir gezi istediğini sorup ona göre gezdirin. Alışveriş derse dört saat ona gider zaten. Kafana göre takıl derse önce Topkapı Sarayı'nı şöyle bir dolaştırın, oradan Kapalıçarşı'ya götürün.

  • sourlemonade  (03.08.10 16:31:33)
sultanahmetten başlayarak yerebatan sarnıcı gülhane parkında çay ardından eminönü balık ekmek ve boğaz turu.

  • ronaldo17  (03.08.10 17:11:41)
dubaide lokum sevilir, şöyle iyi bir lokumcuya da uğrayın.

  • rainel  (03.08.10 18:34:05)