[ACİL]200 bin tl ile iş

Selam duyurucular...

200 bin tl nakit var elimizde.. 3 kişiyiz ve hayvan gibi ingilizce biliyoruz..

Ben elektrik mühendisiyim(son sınıf), diğer iki arkadaşım lise mezunu amerikalı(kuzenlerim)

Şu an mesleki anlamda bilgim zayıf, ilerde ancak mesleki bir iş kurulabilir bilmiyorum..

Cok basit düşündüm ama cocuklugumdan beridir playstation oynarım ben.. Kuzenlerim de XbOX manyağıdırlar..Her oyunu bilirler..

Cafe falan mı açsak? Turnuva falan ayarlarız ayrıca.. Ne bileyim..Siz de bi tavsiye de bulunun lütfeeen

Not: Moderatörlerden bir müddet üstte kalmasını istirham ediyorum.

ilk akla gelen iş cafe açmaktır, çok özgün olmadıkça tutmaz. özgün olmak içinde o kadar para harcamak saçma.

  • xellent  (29.07.10 17:10:33)
Bu noktada en mantıklı iş bir franchise açmaktır.İş bilmiyorsunuz sonuçta.İş bilmeden PS cafe açsan bile batma ihtimalin yüksek.Sizi bu konuda danışman firmalara yönlendirebilirim.İlgilenirseniz mesaj atın.

  • Evocati  (29.07.10 17:34:22)
o ps cafeyle 3 ev doyurrabilecekmisin sen bunu düşün bence önce

1- gaza gelmeyin
2-sakin olun ve araştırın
3-ithalat kasın
4-olmadı bi franchise'ye dayayın kendinizi
  • deeperdown  (29.07.10 17:39:59 ~ 17:53:27)
Yeme içme olayına yönelin.Güzel iş yaparsanız batmayacak bir sektör.

  • rokoko  (29.07.10 17:53:35)
200 binle ps cafe acarsaniz millet gtuyle guler. bi tane tiki cafesi acabilirsiniz ama onada bu para yetmez diyim.

  • kreider  (29.07.10 19:02:56)
yanılmıyorsam o parayla bi dominos şubesi için franchise alabilirsiniz. hatta şimdi baktım da 200 bin usd gibi bir maliyet belirlemişler. kendinizi biraz daha kasma ya da kredi alma imkanınız falan varsa direkt dalın derim. her zaman her yerde iş yapar dominos. garanti gelirdir.

www.dominos.com.tr
  • hevipeyra  (29.07.10 20:06:30)
cafe acmıyorsun abicigim. gecende ankarada bir arkadasımın akrabası actı 90bine, 40bine devretti. hem paran gider, hem de ozel hayatın kalmaz. ingilizce de oper ellerinden gider.

o paraya aklıma bisey gelirse yazıcam tekrar. cafe acma, cigkofteci zinciri satın alma, kısa omurlu degil, uzun omurlu bisey yap.
  • hubble  (29.07.10 21:01:57)
Findik ihracati nasil fikir?

  • salahaddin  (29.07.10 21:17:26)
bu kafayla işletmeye girişirseniz uçar o para.

vadeye yatırın. ayda 1500 lira getirir. 3 kişiye asgari ücret işte daha ne istiyonuz.
  • carnicero  (29.07.10 22:21:07)
Aceleci davranmayın bence de, tam iş güç kurarsınız biriniz askerlik derdi çıkar, o tip engelleri hallettikten sonra başlayın hayata, çünkü tam para kazanırken birinizin askere vb... gitmesi tüm düzeni altüst eder...

  • butcher x  (29.07.10 23:58:17)
burger king açın yerini çok doğru seçebilmişseniz 1 sene içinde yatırımı çıkarıp kara geçersiniz.

  • buffy de vampir sayilir  (30.07.10 00:17:11)
dia açılabilir sadece 2.500 yuro giriş parası verilip. kar payı vermek, taşıma bedeli ödemek yokmuş. bence bir göz atın şuna:

www.diasa.com.tr
  • uyuklayankedi  (30.07.10 00:19:29)
diaya asla bulaşmayın. çok istiyorsanız özelden "gerçek bilgiler" verebilirim.
google'da falan da çıkar umarım bu yazdığım;

dia (diasa a.ş) bayilik (franchising) işine asla bulaşmayın!
  • efendy  (30.07.10 00:34:46)
hiç bir iş kurmayın. paranın bir kısmını kişisel gelişiminize harcayın kalanını da faize yatırın artık ne geldiyse. Sonra da profesyonel kariyerinize bakın.Karın tokluğuna lüks plazalarda çalışırsınız ne güzel işte. kendi işini kurarsan neler olur bak
1)3 eleman kesin papaz olursunuz hiç şüphen olmasın.
2)piyasada çakal çok o parayı havada kaparlar size de kardan üçün birini verirler
3)dolandırıcı çok piyasada herkese açmayın bu konuyu götürürler parayı anlamazsın
4)toysunuz arkadaş siz iyice kolaçan etmeden bir iş kurup batırmış kişilerle konuşmadan gaza gelmeyin.
5)elinizdeki para iyi para 3 e bölün herkes yoluna gitsin bence en güzeli.
  • cemek  (30.07.10 08:16:48)
Bir işletme sermayesine dönüştürüp , orayı kotarabilmek için çok erken gibi görünüyor.Bence o para olmasaydı ne yapardım diye düşünüp bir kaç sene yatırım fonlarında , yada risk getiri oranı daha düşük piyasalarda değerlendirip , sonra sen de hazır olduğunda yani kafanda bir iş planı oluştuğunda parayı yatırmalısın diye düşünüyorum...Önce piyasa tecrübesi derim ben..Bir diğer yolda , kısa zamanda tecrübe ve piyasa bilgisi edinebileceğin yerlerde çalışman ..Mesela piyasa ve pazar araştırma firmalarında çalışmak gibi( bence güdülenmen 1 sene içerisinde yatırım yapmak yönünde olduğunda çok şey kapılır , eğer girebilirsen ki istersen olur bence )..Hızlı karar verebilmen için yeterli tecrüben yok gibi gözüküyor , dolayısıyla piyasa tecrübesi ve çalışmaya inan..Bir deadline belirle ve iş planlarını dök bir kenara .. her yerden fikir edin , onları detaylandır.Bu anlamda proje yönetimi gibi gör durumu..

  • zaman öğütücü  (30.07.10 08:58:59)
konu fake gibi görünüyor. 3 kişinin elinde nası 200 bin lira oluyor, herkes eşit mi koydu falan.

konunun fake olmadığını kabul edelim. bu para işi öyle boktan bir iştir ki, bırak kardeşi, baba oğulu bile birbirine küstürür. bu işe girdiğinde çıkış şansın yok, onu bilerek giriceksin.

o yüzden öle 3 kişi 5 kişi akraba, dost iş yapılmaz. çok istiyorsan kendi payın ne kadarsa onu al onunla bir iş kur, herkes kendi yoluna gitsin. bu birlikte iş yapıp jakuzide 3 hatun elde purolar hayalleri fena ergen kalıyo.
  • özil  (30.07.10 09:31:32)
diasa sorularını cevapladım sanırım, bir de @cemek ne yazdıysa altına imzamı atıyorum.

  • efendy  (30.07.10 23:23:14)