düğünde d-slr?

saçma bi soru gibi ama aklıma geldi. kuzenimin düğününde d-slr ile fotoğraf çekeyim istiyorum fakat salon fotoğrafçısı "ekmeğimle oynatmam ulan" diyerekten makineyi sokmamı engelleyebilir mi?

izin vermezler.

  • murderers secret  (15.07.10 22:19:26)
salonda fotoğrafçı varsa bırakın dslrı compact makina ile bile çektirmiyorlar.

  • buffy de vampir sayilir  (15.07.10 22:22:06)
evet kesinlikle engeller hatta compact makine ile bile ceksen engeller.

ben de denemştim cıkışta özür dilemişti bizde işimizi yapıyoruz kusura bakma falan diye.
  • rurouni  (15.07.10 22:25:43)
düğün salonlarında kameramanım. ben bile çekenleri var gücümle engelliyorum. fotoğrafcı kankam sonuçta.

  • ykyt  (15.07.10 22:50:25)
Ne alaka ya? Sen basip satmayacaksin ya? Onlar iki dakka sonra basip satmak icin cekiyor. Sen adamin kuzenisin, misafirsin. Ben gecen hafta gittim, anlasmali 3 fotografci vardi ve ben de 500d ile cektim kimse de birsey demedi. Ayrica ben de dugunlerde foto cekerim, ama neden cekilin cekneyin diyeyim? Oyle ise normal digital makineyle cekenden farki ne dslr ilec foto ceken misafirin?

  • fenerliyim ama feneri delgado  (15.07.10 23:13:01)
gayet gidip çekiyorsunuz yok öyle bir şey. benim kuzenin düğününde salonda rahat 10 ayrı kişi de dslr vardı ki buna hala şaşırırım. orda müşteri konumundasınız üstüne sizin aileniz zaten nereye sokmınıza karışıyorlar?

  • phoera  (15.07.10 23:34:10)
eheh hepinize tik koydum hak geçmesin diye :)

bana kalsa ben de arıza çıkarırım satmıyorum ya arkadaşım diye fakat kızcağızın bu mutlu gününde tatsızlık çıkarmak istemiyorum.
  • diabolus79  (15.07.10 23:41:41)
istersen fotoğrafçıyı bile kovabilirsin düğün sahibi olarak. parasıyla değil mi a.

  • radikalherif  (16.07.10 05:33:09)
@radikalherif
istersen fotoğrafçıyı da kovamıyorsun. çünkü düğün salonu işletmesinden ayrı fotoğraf işletmesi. almama hakkın var fakat kovma hakkın yok. sizlere çektirilmemesinin nedeni;

amcam zaten çekiyor, neden para vereyip alayım diye insanların örgütlenmesini engellemek...

ayrıca fotoğrafçıya seni buradan kovuyorum parasıyla değil mi demeyin. dayak yersiniz akrabalarınızın önünde.
  • ykyt  (16.07.10 14:02:02 ~ 14:02:58)
dayak yeme kısmıyla ilgili eklemek isterim düğüne gelmiş 500 1000 arası tanıdığı olan birisini dövmek pek öyle kolay bir şey değildir. ayrıca bu tarz bi sebepten kavga falan da çıkmaz zaten uyarmazlar bile. en azından bizi uyaran olmadıydı alayı yarma olduğundan da olabilir.

  • phoera  (17.07.10 05:03:29)