[]

Beyin MR sonucu

Selamlar, anlayanlar annemin mr sonuçlarını yorumlayabilir mi rica etsem.
Yaşı 68, 4 ay önce dilinde peltekleşme ve uyuşma nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Beyinde hafif çaplı bir kanaması mevcuttu. Çok teşekkürler şimdiden.

hizliresim.com

hizliresim.com

 
çoğunlukla geçirilmiş kanama ile ilgili bulgular var, ani gelişmiş aciliyeti olan bir bulgunun olmadığını gösteriyor. geçirilmiş kanama sonrası olan hasarlı bazı alanlar var (iskemik ve gliotik değişiklikler) muhtemelen demir birikimi (siderozis) de bununla ilişkili. bazı yerlerde yavaş akım saptanmış, tam olmayan dolayısıyla çok ciddi olmayan ama hafif ölçüde bazı tıkanıklıklar olabilir demek, ki o yaşta olur zaten çoğu kişide.


  • gibicibicis  (10.07.24 13:59:59) 
Beynin sol tarafında eski kanamaya ait belirtiler görünüyor. Yeni bir olay yok. Ayrıca, sıklıkla tansiyon ve şeker hastalığı gibi risk faktörlerine bağlı damarsal odaklar var ancak bunlar önceden de vardır olasılıkla.
Sol yandaki bir toplardamarda tıkanıklıktan daha önce söz edilmiş miydi? Öyleyse akım açılmış görünüyor ya da sadece yavaş bir akım olup önemi olmayabilir de.
Önceki filmlere ve teşhislere bağlı.
  • pro9it9is9  (10.07.24 14:00:20) 
çok teşekkür ederim arkadaşlar.

@pro9it9is9 evet tıkanıklıktan şüphelenilmişti.
bunlar da daha önceki raporlar. hizliresim.com hizliresim.com
  • Improbable  (10.07.24 16:50:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.