[]

Sokak köpeklerini nereye şikayet edebilirim

Geceleri asla uyutmuyorlar. Sürekli havlama sesiyle gece 3 de uyanıyorum. Belediyeye mi şikayet edeceğim bu durumu. Sonuç alan oluyor mu? Ayrıca bu sokak haybanlariyla ilgili olan yaşa çıktı mı çıkacak mı o ne durumda?
 
Karşı mahallede bodrum katta yaşayan birinin penceresinin önüne düzenli yem dök. Oraya alışıp seni rahat bırakırlar. Hem hayvanseverlik duygunu tatmin eder, mama bırakırken selfy çeker instada paylaşırsın.
Karşı çıkan olursa 'Can onlar can. Onları dedelerimiz evcilleştirdi' dersin.

Normalde Belediyeye şikayet etmen lazım ama sonuç alamazsın. Herhangi bir kanun da çıkmadı. Çıksa da uygulamaya konacağını sanmıyorum.
  • Mirket  (10.07.24 10:55:23) 
Belediyeler it-tapar tayfasından linç yememek için bir şey yapmazlar. Kendiniz çözeceksiniz, köpek kovucu cihazlar var, işe yaradığı söyleniyor onlardan alıp deneyebilirsiniz.


  • lamborcini  (10.07.24 11:39:49) 
Belediyeden bir sonuç alabilseydin zaten bu sokak itleri ülkenin birincil sorunlarindan olmazdi.

Çare yagmur duasina çikmak. Ancak yagmurlu bir gecede bu itler çetelesip, sokakta ugulduyamaz.
  • Yourcousinmarvinberry  (10.07.24 11:56:33) 
anlık olarak spawn olup, "pardon, ne yaptığınızı sorabilir miyim" diyen vatandaşlara şikayet edebilirsin.


  • gabe h coud  (10.07.24 12:00:28) 
şu süreçte belediyeler karışmaz. yeni yasayı bekliyor belediyeler. köpek popülasyonu abartı durumda.


  • mikahakkinen  (10.07.24 12:13:47) 
Ben defalarca şikayet ettim, hiçbir şey olmadı.
Sokaklar onların doğal ortamıymış (!)
Toplumda sağduyu falan kalmadı.
Her yeri ittapar zihniyet kapladı.
Zavallı biz insanlar...
  • pro9it9is9  (10.07.24 14:04:54) 
Ben belediyeye inatla şikayet etmeye devam ediyorum. "Hayvanseverlerin" sesi çok çıkıyor, olan evine rahat yürüyemeyen, ısırılan bizlere oluyor. Ben de kendimce şikayetimi belediyeye dile getiriyorum o yüzden. Ama nihayetinde kendiniz çözmek zorunda kalacaksınızdır.


  • fotrsapka  (10.07.24 14:06:56 ~ 14:16:32) 
Nasıl cozecem hocam kendi başıma. Vah ki ne vaah


  • dedeminhirkasi  (10.07.24 14:08:08) 
ben olsam kopekleri kendim toplar baska uzakta ki semte bırakırdım orayı bırazda inletsinler.


  • Zetnikov  (10.07.24 15:32:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.