derece yapmak tyt/ales/kpss vb.

belli bir soru zorluğundan sonra tıkanıyorum
örneğin
permütasyon olasılık filan olmuyor çok basit tip soruları çözebiliyorum
bu sınır nasıl aşılıyor bu konu benim zaafım deyip kabullenmek daha çok soru çözmek
daha kolay aşama kaydedebildiğim fonksiyon türev'e yüklenmek

bu sayısal kısımdı
zeka, hafıza faktörleri da var illa ki

diğer branşlar biraz daha konu çalışma eksiğine bağlayabiliyorum

Bol bol zor soru çözmek ve belli başlı şeyleri sadece soru çözecek kadar değil mantığını anlayacak şekilde öğrenmek. Zaaf deyip kabullenme işine katılmıyorum, çok yıllar geçti ama ben sınava hazırlanırken biyoloji ve kimyada zayıftım ve üzerine gitmiştim, ikisini de fullemiştim sınavda.

  • perferil  (23.04.24 20:07:00)
derece yapmak istiyorsaniz sinavi fullemeyi hedeflemelisiniz. soru/konu feda ederek kolay kolay derece yapilmaz.

  • banach  (23.04.24 20:23:51)
Universitede bir elemanla ders calisirdik, ben cogunlukla B civari takiliyordum, bu A altinda not almazdi. kafali bir cocuktu. Okul bitmek uzereydi, hic ondan yuksek not alamamistim. Ulan dedim bunu bir kere gecmeden mezun olamam.

Normalde ders calisirken "burdan sormazlar yaw" der gecerdim, bu sefer onu demedim, ne var ne yok ezberledim, calistim vs..Ben 97 aldim, eleman 94, delirmisti :)

Ozetle, seninle derece yapan adam arasindaki fark adamin "bu cikmaz yaw" demeyip yardirmasi. Egitim sistemi "direnc" uzerine kurulu, bir nevi "buzuk" testi diyebiliriz.

O yuzden de global olarak egitim sisteminden nefret ediyorum, ogretme amacli degil, stres testi sadece..
  • cooperr  (23.04.24 20:24:00)