Bir akrabalık ilişkisi sorusu..

Anneannenin anneannesi ile annemin babasının babasının annesi aynı kişi olursa ne olur?

yukarıda ortak bir kadın var, farklı erkeklerden çocukları süt kardeş olur.
süt kardeşlerin çocuklarının evliliği da caiz olduğundan islami sıkıntı yok diye anladım.

sonuçta havva annemiz ortak yani, hepsi bir noktada birleşiyor :)
  • WithWorth  (23.03.24 22:24:27)
türkiye ortalamasında çok yakın bir akraba evliliği değil bu, arada bir yerlerde birinci ya da ikinci dereceden kuzenler evlenmiş.

edit: ahah, doğru. yakın değil de ender diyecektim:)
  • hrskrs  (23.03.24 22:30:49 ~ 24.03.24 00:25:27)
anneannen ve deden kuzen olurlar. anneannenin annesi ve dedenin babası kardeşler, dolayısıyla anneannen ve deden hala-dayı çocukları.
akraba evliliği değil denmiş yukarıda ama akraba evliliği olarak kabul görmesi için alt ve üst soy mu evlenecek? bu değilse, nedir yani akraba evliliği? birinci dereceden kuzenler işte, daha ötesi ensest sınıfına giriyor :D

edit soyağacı: ibb.co
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (23.03.24 22:32:17 ~ 22:54:52)
anneannenin anneannesinin (A) iki farklı (B, C) erkekten biri erkek biri kız iki çocuğu var. yani üvey kardeş bunlar.

iki üvey kardeş birilerini bulup evleniyor.
birinin kızı (annenin annesi) oluyor. diğerinin oğlu (annenin babası) oluyor.
bu iki çocuk evleniyor ve annen doğuyor.
öz kuzen değiller.

prnt.sc
  • tabudeviren  (24.03.24 02:04:09 ~ 02:06:54)
@tabudeviren, sorunun hiçbir noktasında A kişisinin iki farklı adamdan çocuk sahibi olduğu bilgisi geçmiyor. resmen senaryo yazmışsın ama sorudan bu verilere ulaşman mümkün değil. soruyu nasıl okudun abi?

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (24.03.24 02:16:17)
@konusma, isim hakan lannister olamaz diye düşündük.

  • WithWorth  (24.03.24 02:46:57)
anneannen ve deden kuzen. 70 80 sene öncesi için bir gariplik yok

  • paintov  (24.03.24 03:29:01)
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim

evet yazmıyor, ama bu da bir ihtimal.
anneannenin anneannesi tek evlilik yapmışsa, çocuğun annesinin annesi ve annesinin babası öz kuzen oluyor.

prnt.sc

@aman üstüme geliyorlar

evet üvey torunlar evleniyor.
  • tabudeviren  (24.03.24 12:26:30)
@WithWorth adamlar kuzen, kardeş değil.

arkadaşlar böyle bilgisi verilmeyen, iması dahi edilmeyen şeylerden ihtimaller dahilinde diye bahsedeceksek eğer ben soru sahibinin sorusunu cevaplayayım madem. karşim senin anneannen bebekken ölmüş, anneannen yerine mossad ajanı yossi kohen'in ikizini vermişler. deden ve anneannen o sebeple üvey kuzen. akraba değilsiniz.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (24.03.24 13:52:26 ~ 16:38:07)