Uzun uzun yanan sağlıklı mum tasviyesi

Arkadaşlar İkea’dan mum aldım, hemen bittiği yetmedi üzerine uçuyor içindeki katı madde, bu sağlıklı bir durum mu?

Bana sağlıklı ve uzun yanan mum önerir misiniz? Hiç mum kültürüm yok. Neden bazı mumlar çok pahalı bazıları ucuz mesela, anlamış da değilim. Neye dikkat etmem gerekiyor?

Şurada pahalı ucuzluk konusu konuşulmuştu.

www.eksiduyuru.com

Ayrıca mum parafin ve balmumu karışımından yapılır. Parafin oranı ne kadar yükselirse çabuk biticiliği o kadar artarken balmumu oranı ne kadar yükselirse o kadar uzun dayanır ve alevi daha küçük olur.

Ayrıca balmumu pahalı ve az bulunur bir madde olduğu için onun yerine yine petrol türevi malzemeler kullanılmakta.

Çabuk bitmeyen sağlıklı mum istiyorsan balmumu plakalarını fitil etrafına sararak yapılan mumlar var. Onlardan alabilirsin.

Aha bundan:

www.buyukdedeminballari.com

Kendim sarar kendim yaparım diyorsan da şundan al.

www.buyukdedeminballari.com
  • Mirket  (14.03.24 19:55:56 ~ 20:07:55)
mumların üzerinde yaklaşık kaç saat yanabileceği yazar

aynı hacimde ikea mum 20 saat yanarken başka bir marka 80 saat yanabilir, fiyatı da buna göredir
  • grimavi  (14.03.24 20:07:30)
İçeriği soya wax, coconut wax ve bal mumu olanlar parafin mumlara göre daha sağlıklı ama yanan hiçbir şey de sağlıklı değildir. Ben mum ve tütsü yaktığım için akciğerim sosyal içici gibi gözüküyor

  • jazzabel  (15.03.24 09:10:27)