Bu ne çeşit bir hastalık olabilir? El-ayakta iğne batması

Merhaba,
Hasta doktora gitmek istemediği sormak istedim belki tavsiye verebilecek biri çıkar.
Dün akşam başlayan elde şişkinlik hissi ve avuç içi ağrısı, batma hissi gibi. Çay bardağı tutmakta zorlanmış.
Bugün ise avuç içi ve ayak altında şiddetli iğne batma hissi, ayakta dururken can acıtacak kadar. Otururken bir şey yokmuş.

Yine bugün sabah grip belirtileri, halsizlik, sesi gitmiş, burun tıkalı gibi sesi geliyor.

ilk etapta covid gibi bir şey mi diye düşündüm ama acaba ikisi ayrı hastalık mı, bu el ve ayaklardaki batma hissi bir tuhaf geldi.
Bir fikri olan var mı acaba?

enfeksiyon, grip yada sinirlerle alakali birsey olabilir. hastaneleri sevmiyor, tembel vs.. olabilir. ama gec kaldigi, ciddiye almadigi icin cok kotu bisey cikarsa yasayacagi pismanligi anlatin. babannem oyleydi basim agriyodu diyip diyip hicbisey yapmiyodu. sonra beyin kanamasindan vefat etti. o gunden beri herkese hastane ve doktoru ciddiye almasini tavsiye ederim.

  • dokunmakalbime  (13.03.24 14:38:09 ~ 14:41:02)
Yeni bir grip çeşidi değilse ben olsam vakit kaybetmeden bir nöroloğa giderdim.

Dedim ama beyin cerrahı mı bakar acaba diye de tereddüt ettim.
  • Mirket  (13.03.24 15:20:29)
Geçmiş olsun. El-ağız-ayak hastalığını bir araştırırdım. İlla ki bir hekime görünün.

  • from where i ride  (13.03.24 17:30:44)
şişkinlik, ağrı ve iğne batma hissi => gut hastalığı

  • zikardo  (13.03.24 22:26:54)