merdiven ustası'na 5000 tl'sini vermedim, haklı mıyım?

selamlar, ahşap basamak için 33000 TL'ye anlaştık, aşağıdakini yapacağına söz verdi. kasım ayında anlaştık.

ibb.co

aralık ortası gibi montaj yaptı. 2 ay yalvar yakar cila için gel ve eksikleri tamamla dedik. ev 2 ay bu şekilde bekledi. en sonunda şubat ortasına doğru geldi ve sadece vernik attı ve aşağıdaki gibi oldu.

ibb.co

ben hem parlak hem de oval olmasını istemiştik. hem de birkaç haftada tamamlanmasını.
şu ana kadar ödediğim para 28000 tl, 5000 tl hala ödemedim. ödememe konusunda sizce haklı mıyım? param var ama mutlak adaleti arıyorum.

kesinlikle ödeme haklısın.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (27.02.24 10:31:41)
ödeme. alakasız iş yapmış. hem de geciktirmiş.

  • summerjam0306  (27.02.24 10:40:22)
Çok bile ödemişsiniz.

  • pianeta  (27.02.24 10:49:55)
ödeme.

ödersen enayilik yapmış olursun. işini bok gibi yapan esnaflardan birine denk gelmişsin.
oval deyip kare yapmak nedir ya.
zaten işçilik parasına para ödüyorsun onu da yapmamış.
bırak 5 daha vermeyi çok fazla vermişsiniz ztn.
  • OgutucuRecep  (27.02.24 10:50:45 ~ 10:51:27)
Çok bile ödemişsin.

  • diyecevaplandı  (27.02.24 11:00:42)
bu ahlaksız ustalardan nefret ediyorum. hayattan soğuyorum en ufak bir işte.

türkiye'deki tüm ustalar ahlaksız, iş yaptırmak için senin de ahlaksız olman gerekiyor ne yazık ki.

bence göndermemekle iyi yapıyorsun.
  • tchuck  (27.02.24 11:06:38)
merdivenin devami nerede ki? kalani yapsin usta bu ne

  • ala09  (27.02.24 11:33:40)
Görseli gördüğünde bunun aynısını yapacağına söz verdiyse çok bile vermişsiniz +1
Alakası bile yok bu insanlar neden böyle anlamıyorum ben de kitaplığımı yaptırırken benzer sorunlar yaşamıştım en son al ne yaptıysan götür ben bunu mu istedim sizden diye rezillik çıkarınca tam istediğimi yapıverdi, demek ki yapılabilecek bir şey ama kaytarıyorlar.
Ne kaldıysa elinizde kar sakın vermeyin para falan.
  • mutekebbir  (27.02.24 11:46:04)
sakin odeme

  • turbo sadık  (27.02.24 11:55:12)
Normal şartlarda aşırı derecede yanlış bir yaklaşım ve emek düşmanı bir deyiş ama Türkiye'nin gerçekleri var. Ustanın parası iş bitmeden ödenmez. Yoksa iş yaptıramazsın. İş dünyasındaki ahlaksızlık ve iş etiği eksikliği bunlar. Üzerinde anlaşılan iş yapılmamış sonuçta. 5000 tl az bile.

  • nawar  (27.02.24 12:39:56)
Ilk gorseldeki gibi olmasi icin hol'le salon arasinda kot farki olmasi gerekmiyor mu? Sizinki ayni. Zaten gorseldeki gibi yapamaz. Ya da ben bir seyi kaciriyorum?

  • brkylmz  (27.02.24 12:41:40)
O da zaten 5000 TL'yi gözden çıkarmış gibi anlıyorum ben.
Bence iş bitmeden çok bile vermişsiniz. Durum onu gösteriyor.

  • burfak  (27.02.24 13:19:03)
@brkylmz gibi ben de anlayamadım Sizin oraya fotograftaki gibi nasıl yapılabilir. Ama bunu belirtmesi gerekirdi.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (27.02.24 14:22:25)
Haklı mısınız haksız mısınız hüküm vermek bana düşmez fakat Türkiye'de iş ahlakının olmayışı, disiplinsizlik ve düzensizlik çok rahatsız edici. Özellikle Allah kimseyi ustalara muhtaç etmesin ahlaklı usta bulmak çok zor.

  • doharkoman  (27.02.24 21:01:22)
O merdivenler ne öyle? Bu kadar kötü işcilik olmaz. Vermeyin para aslında iş yapılırken itiraz edip hiç montaja başlatmıcaktınız.

  • Fritz-X  (27.02.24 23:14:02)
resimdekine baya benzemiş malzeme kalitesi iyiyse
oval olması dışında (mevcut hali daha tutarlı)

paranın değer kaybını düşünürsek zaten eksik ödenmiş oluyor geç yapmasına karşılık
taksit taksit yapması sinir bozucu
  • bir soru sorcam  (28.02.24 00:10:39)
son basamağın keskin tarafını hallederse parayı vermek ideal gibi

  • bir soru sorcam  (28.02.24 00:12:45)
Adam sonra vurmasın seni? Belli olmaz böyle tipler. arabaya atar kaçırır tecavüz eder.. Risk alıyorsun

  • ferenc  (28.02.24 00:28:12)