Getir araç arabasına çarptım

İsparkta park halindeki getiraraç aracına çarptım. Çok hafif dokundum tamponu indi. Getiri aradım polis çağırıp tutanak tutmam istendi. Tutanak tuttuk. Benim aracımda hiçbir sorun yok. Kaskom getirin aracını yaptırır ancak asıl sorum getirin aracı muhtemelen bir süre çalışmayacak. Şirket benden çalışmadıkları sürenin ücretini talep eder mi?

bildiğim kadarıyla kiralama şirketinin, kusurlu taraftan kira gelir kaybını isteme hakkı var.

ama getiraraç'ın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. aynı gün onu ordan alıp yaptırmışlardır zaten. yüzlerce araç var, ciddi bir operasyon dönüyor. araç 1 gün bile yatmaz.

daha önce getiraraç kiralayıcısı olup kaza yapan ve arabanın masraflarını ödemek zorunda kalan arkadaşım oldu, yattığı günle ilgili bir ücret yansıtılmadı.

benim park ettiğim yer yüzünden de bir kere araç çekildi, çekildiği ve aktif olmadığı süreyle ilgili bir yaptırım olmadı.
  • gitdaddy  (21.01.24 01:02:44)
Tamponu en fazla bir günde yaptırmış olurlar, ne kadar kayıp yaşadıklarını onların ispatlanması gerekeck o da o kadar kolay değil. Olur da icra takibi vs yaparlarsa hemen itiraz edin. İtiraz sonrası dava açmak zorunda kalırlar. Tabi bütün bunlar getir'in böyle bir şey talep etmesi halinde geçerli. Ben de işin o boyuta geleceğini sanmıyorum.

  • bhhs  (21.01.24 16:29:08)
2 yıl önce bizzat ben kaza yapmıştım, sağ arka komple kalkmıştı ve teker patlamıştı. Kusurlu bendim.
Tüm hata bende olduğu için tüm masrafları bana kitlemişlerdi tabi, 3000TL vermiştim o zaman toplamda.
Ama çalışmadığı sürenin parasını almak gibi bir durum olmadı.
  • pianeta  (21.01.24 20:32:13)
eder muhtemelen.

  • gurur  (21.01.24 23:47:07)