Macbook ve Ipad kullanmış olanlar sorum size

bir süredir macbook air m2 modelini kullanıyorum iş dışında kişisel çalışmalarımı da bu laptop üzerinden ilerletiyorum. İpad'lerin not alma pdf çalışma kalem kullanma ve taşıma kolaylığı ilgimi çekmeye başladı. Macbook üzerinde çizim vs gibi ağır bir program kullanmıyorum. Sizce macbooku satıp ipad almalı mıyım? pdf ve not için kalem klavyeden daha kullanışlı olur mu? Macbook ve ipad kullananlar hangisini daha çok kullandınız ve daha çok verim aldınız?

Önce Macbook almıştım ve PDF vs okuyordum ama highlight, not alma vs için Ipad aldım ve şu an o işler için sadece Ipad'i kullanıyorum. Bu konular için Ipad kesinlikle çok daha iyi ama diğer ihtiyaçlarınızı da gözden geçirin. Örneğin MS Excel vs kullanıyorsanız Ipad'de zor olacaktır muhtemelen.

  • perferil  (14.01.24 19:33:31)
Mac kullanıyorum, araştırmacıyım. Yoğunlukla makale okumak ve yazmak için kullanıyorum. Makale okumak ve zaman zaman not almak için 2 yıl önce ipad aldım kalemiyle birlikte. Çok nadir akademik işler için kullandam da ipad yemek yerken falan bir şeyler izlemek amacına hizmet ediyor. Asla mac’in yerini tutmaz bu arada. Bunun mailleri var, diğer yazılımlar var. En basitinden bir sunum hazırlayacak olsanız ipad ile zor olur. Hiç tavsiye etmem.

  • but that was just a dream  (14.01.24 21:05:58)
ipad ile işlerinin %95'ini (bazılarını zorlayarak da olsa) halledersin, kalan %5 için bilgisayar ararsın, bilgisayar hep lazım.

  • kanepeee  (15.01.24 16:11:56)