Temizlikçi ücreti

3+1 evimin temizligi için bir temizlikciyle anlaştım. İki kisi geliceğini fiyatın 800 lira oldugunu söyledi kabul ettim. Yarın sabah geleceklerdi. Az önce kadın aradı ve yarın sabah geliyorum hatırlatayım dedi. Tabi dedim müsaitiz sorun yok bekliyoruz derken laf arasında 800 lira ücretin kisi bası olduğunu iki kisiye 1600 lira vereceğimi söyledi.Fiyat bana yüksel geldiği icin iptal ettim.
Bir evin temizligine 1600 lira cok degil mi ben mi cok geride kaldım uzun zamandır temizlikci cağırmamıştım. Sizce bu fiyat normal mi ? Ona göre baska temzilikci bakacagim. Bir kac güne temizletmem lazım.
Bebek geliyor da :)

4+1e 1 kişi geliyor bin tele. Uygulama var buna dair oradan bulmustuk

  • rebecca  (25.12.23 20:59:20)
ücret 2 kişi için normal, hatta uygun bile denilebilir ama ev aşırı büyük değilse iki kişiye ihtiyaç yok. bir kişiye bin lira verip temizletebilirsiniz.

  • candide  (25.12.23 21:12:43)
3+1 eve 1600TL çok. Yarım günde biter o evin temizliği. Maksimum 1000TL.

  • pispinti  (25.12.23 21:16:23)
2+1 dümdüz eve 2k vermiştik yazın. kişi başı 1000 tl dolap içi bile temizlemediler. neyse kişi başı 800tl az bile. ya tek kişi alın 1000 tl ye ya da 2 kişi istiyorsanız 1600 az bile. o fiyata anca düzenli temizlikçi gelebilir o da hatır gönül. kişi başı 400 tl ye bütün evi temizletme düşüncesi biraz kötü hissettirdi

  • ala09  (25.12.23 21:37:18 ~ 21:37:59)
@ala iyi de ben iki kisi gelin demedim ki temizlikci iki kisi calisiyoruz dedi yani temizlik 5 saate bitecekken 2.5 saatte bitecek belki ogleden sonra baska ev temizleyecekler. Tek kisi de evimi birkac saate temizleyebilir. ev de oyle buyuk bi ev degil cunku.

  • metos  (25.12.23 21:48:37)
Neden iki kişi geliyorlar ki? Bir kadın tüm gün evi bitirebilir ve 800 lira standart zaten.

  • cemallamec  (25.12.23 22:30:20)
Böyle uyanıklık yapanlar var.
Hem az iş yapacaklar hem de tam para alacaklar.
Bir kişiye tam gün temizlik için 800 TL yeter.
  • pro9it9is9  (25.12.23 23:29:40)
3+1 istanbul için piyasa 1 kişi 800-1.000 TL arası. 150 metrekare evde bile 2 kişilik bir olay yok bence.

armut.com a falan bakabilirsiniz, gelen kişinin düzgün çıkma olasılığı biraz bonus.
  • wct3 org  (26.12.23 10:55:23)
iki kişi gelmesin, neden iki kişi geliyor. bana da böyle dediler, kabul etmedim. 2 kişi gelip, yarım gün çalışıp, tam gün parası alacaklar bir de. onu da düşün.

daha öncekilerden memnun kalmayınca devam etmedim. epey uğraştım ve istediğim gibi birini buldum. bulamayacağını düşünme, sen de bulursun.
  • gabe h coud  (26.12.23 14:52:10)