hoparlör arayışı ve farkları

creative marka a120 2+1 var elimde ve yaklaşık 10senedir kullanıyorum. SAnıyorum yolun sonuna geliyoruz -artık kartından mı ne 1 hoparlörü susmayı tercih ediyor(Anakart kaynaklı)-

şöyle bir fiyatlara bakayım nasıl olsa evde kullanıcaz dedim ve beğendiğim 4binlerden başlıyor.

bunları araştırırken 1-2 model ve tip arasında kaldım. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

Logitech Z407 2+1 80 W Kablosuz Hoparlör (4.100tl)
( www.teknobiyotik.com!prettyPhoto )

Edifier R1280DBS Subwoofer Optik Girişli 4" Bass Ünitesi Multi-Media 2.0 Aktif V.5.0 Kahverengi Bluetooth (6.800tl)
( www.teknosa.com )

en çok desibeli veren değilde, en güzel müzik dinleyecek olursak, hangisini neden tercih etmeliyim?

creative sbz ses karti ile bunu kullaniyorum tavsiye ederim.
www.amazon.com.tr

  • arakaali  (26.11.23 06:11:07)
Edifier in detaylarına bt nun 5.1 olduğunu ve sürücü çapları bulunuyor, logitech de işe bu detaylar yok. Edifiere daha sıcak bakıyorum.
Arakaali nin linkinde i ise referans monitör. Genelde müzik dinlemek için değil de yapmak için kullanılır diye Gebel geçer bir şey söylenebilir. Herkesi mutlu etmeyebilir.
Daha bilgili biri daha iyi yorumla gelecektir.
  • kisa  (26.11.23 06:46:19)
www.hepsiburada.com

bluetooth hoparlörler evde iş görüyor, youtube dan bu ürünün incelemelerine bakın
  • freebird5406_2  (26.11.23 08:35:14)
Edifier p12 pasif, D12 aktif ve RT1280DBS modellerini kullanıyorum, tek kelime ile muazzam. Evimde ayrıca HiFi set var, Dali Spektor 2 kullanıyorum, yanlarına yaklaşıyor keratalar. Creative ve Logitech bunların getir götürünü yapar, ucuz da değiller, fiyatlar yakın.

Amazon Türkiyeden Edifier alabilirsin, ben hepsini Amazondan aldım, en son Edifier D12, 2912 TL geldi, vergi dahil!

Rt1280db Bluetooth ve aktif sürücülü bookshelf işini fazlası ile görür, o da 5000 liraya, geliyor.
  • mahsus mahal  (26.11.23 10:05:27)
edifier alırdım ben, logitechle falan kıyaslanamaz
ek olarak www.sescibaba.com

  • veritaslibertas  (26.11.23 14:10:20 ~ 14:11:58)
Edifier evimde var, hemde bahsettiğiniz modelin aynısı. Ses kalitesi güzel ve dengeli ama kumandası çok dandik. 2 ayda sesi kısmamaya başladı. Ona göre tercihinizi yapın.

  • thesomberlain  (26.11.23 15:14:26)
Bunlarda ses iyi ama bas az deniyor yorumlarda. İşin doğrusu bende ki tekliyor subwoofer mesala, müzik için ne kadar önemli olduğunu anlıyorum.

  • hunharca ben  (26.11.23 17:46:47)