yağmurlu havada köpek

yakın zamanda yetiştin bir sosis melezi sahiplendik, çok mutluyuz ve kendisine bayılıyoruz. bi yandan da köpek yetiştirme konusunda acemiyiz dolayısıyla hangi hava koşulları bu hayvanı dışarı çıkarmak için uygun ya da değil emin olamıyoruz. evden çalışan insanlarız günde 3-4 kere seve seve yarımşar saatlik yürüyüşler yapıyoruz.

2-3 gündür yağmurlar başlayınca bizim düzen şaştı. aktif yağan yağmurda henüz dışarı çıkartmak mecburiyetinde kalmadık ama yağmış yağmurun üzerine bile çıkınca bizimki kısa bacaklı olduğu için bütün göğüs bölgesi sırılsıklam oldu tabii.

yağmurluk ya da koruyucu kıyafetler mantıklı mı? ayakkabi ya da walkies denilen ürünler mantıklı mı, deneyimleyenler önerir mi? genel bi bilgi verebilen olursa çok mutlu olurum.

ayakkabılarda rahat edemiyorlar. yağmurdan rahatsız oluyorsa yağmurluk alabilirsiniz. benim de köpeğimin bacak kısmı çok kısa, direkt çamur oluyor. özellikle göbek kısmını çok güzel çamurdan koruyor yağmurluk. ama büyük olan köpeğim dev ırk, ona uygun yağmurluk bulamadık, direkt çıkıyor dışarı. mecbur yıkıyoruz çamurlanan yerleri.

  • pide  (01.10.23 16:38:47)
tüylü palto gibi şeyler var mutlaka giysin yoksa hasta olur. bende golden var 2 ıslandı mı hasta oluyor. bir de yağmurlu havalarda kaka yapmıyor :P

  • neira  (01.10.23 18:55:03)
sırtını ve göğüs kısmını kaplayan çıtçıtlı montlar var, giydirip çıkarması da pratik, patilere yapacak bir şey yok onları suya tutacaksınız eve dönünce

encrypted-tbn0.gstatic.com

modeli fotoğraftaki gibi olsun, markası farketmez, pantolon gibi bacaklarını kapayacak modellerden olmasın ve göğsünü koruyacak parçası fermuarlı değil çıtçıtlı olsun
  • freebird5406_2  (01.10.23 19:42:19 ~ 19:47:25)