Macbook'ta ikinci ekran

2019 model intel işlemcili macbook pro cihazım var ortalama kalite eski bi monitörüm var.
monitörü takınca fanı çok çalışıyor, çok ısınıyor. bazen can sıkıcı oluyor.
kronik bi durummuş bu.

* zaten monitör almak istiyordum, iyi kalite bi monitör alsam yine bu kadar ses yapacak mı?
* bu sesi kesmenin bi yolu var mı?
* geçen sene de kullanmıştım bu monitörü o zaman ses yapmıyordu sanırım. güncellemeyle falan mı oluştu bu sorun?

bildiğim kadarıyla sıkıntı gpu nun 2. monitor takıldığında full performansta çalışmayı istemesi.

* monitor farketmeksizin yapıyor
* eğer monterey kullanıyorsanız alttaki değişiklik işe yarayabiliyor.
Go to Settings -> Battery => Check the Low power mode both for Battery and Power adapter

apple.stackexchange.com

* hep vardı bildiğim kadarıyla, yazın daha fena hale gelebiliyor.
  • alembic  (25.09.23 16:34:35)
Kronik bi problem olduğuna aşırı eminseniz mac fan control yazlımı ile gpu ile alakalı fanın devrini düşürebilirsiniz.

Fakat kronik bi problem değil de gerçekten ısıntıyla alakalı bir şey ise çok güzel olmaz :D genel sıcaklık seviyelerine en azından ilk etapta kontrol edin sıklıkla.

Bu dediğim bence çok müthiş bi çözüm değil başkaları napmış ona da bakın bence.
  • hedep  (25.09.23 21:51:16 ~ 26.09.23 00:36:08)