röntgenimde bir sıkıntı görünüyor mu? bel fıtığı yada bel kayması var mı?

21 ağustos'ta ortopedi bölümü'ne başvurdum.

bu tarihten yaklaşık 4-5 gün kadar önce, ağır bir yük kaldırmaya çalışmamdan dolayı bel ağrılarım başlamıştı.

bel ağrısıyla birlikte bacaklarda uyuşma, karıncalaşma meydana gelmişti.

doktor, önce aşağıya ekleyeceğim röntgenleri çektirdi ve sonrasında 2 tane iğne ve jel yazıp gönderdi.

mesai dışı, akşam polikliniği olduğu için fazla ilgilenemedi. son hasta bendim ve daha sonra tekrar gel şeklinde bir şey demedi.

iğneleri ve jeli düzenli olarak kullandım.

şimdi durumum şu şekilde:

2-3 günü sıfır ağrı ile geçirirsem, 4. gün mutlaka ağrı oluyor. ağrılar ilk zamanlar olduğu kadar şiddetli değil. bacaklara ve kollara da hafif şekilde vuruyor.

internette yaptığım araştırmalarda, bel fıtığı ya da bel kayması olabileceği yazıyor.

eğer böyle bir durum olsaydı, röntgende çıkar mıydı?

röntgen 1:

prnt.sc

röntgen 2:

prnt.sc

bel kayması yok.
bel fıtığı röntgende görülmez. fizik tedavi doktoruna görün, gerekli olursa mr çektirecektir. başka bölüme değil, fizik tedaviye gidin.

  • alicandan  (15.09.23 22:12:10)
fitigin gorunmesi icin MR cektirmen lazim ve fitigin sinire baski yapiyor olmasi lazim.
bir norolog gormen gerekiyor kisaca, o da MR isteyecek, sonra olaylar gelisecek..

her bacak uyusmasi fitik demek degil ayrica, internete ne zaman baksan zaten 3 ay sonra geberip gidecegin yaziyor o yuzden interneti salla derim.
  • cooperr  (15.09.23 23:08:52)