spor ile alakalı

evde iki dumbel bi de eliptik bisiklet var. bisikleti hergun 20-30 dk kullanıyorum. güzel ter attiriyor. şimdi de ağırlıkları kullaniiiim dedim.

eli ayağı aynı anda oynatabilen bi adam diilim. kordinasyonum gerçekten kötü o yüzden böyle ağırlığı kafanın üstünde kaldırırken zıpla gibi hareketler yapamıyorum

Söyle bi video buldum 48 dk youtu.be

Hergun yapsam olur mu? Yoksa her gun farklı şeyler mi yapmak gerekiyor. Amacım kaslı biri olmak diil. Sadece biraz definasyon ve sağlıklı olmak

Teşekkürler

Her gün farkli bir şey yapmak gerekmiyor. Ben heralde 10 senede 15 hareketten fazla yapmamisimdir.

Kaslı olmak zaten kolay değil. Definasyon dediğiniz de sırf sporla alakalı değil beslenmeye dikkat de lazım.

Ben beğenmedim. Bir kere iki adet db olan kişinin yapması gereken şey bodyweight+db hareketleri olmalı. 50 tane sinav cekemeyen kisi db ile 20 tane chest press yapsa ne olur.
Bu sebepten bodyweight ile alakalı bulun. Buna ek olarak bu upper body, full body yapin. Haftada 3 gün yapip geçin.

Her gün yapmayın tabiki. Ya da yaparsaniz da beslenmeye ve dinlenmeye dikkat edin. Ama sunun her gün mantığı olmaz çünkü upper body sırf. Sıfır lower body. Bir de bence çok uzun, devam etmek zor olur. Sıkıcı.

Misal jim wendler neredeyse her gün bodyweight yapıyor ama o jim wendler.
  • logisticsmanager  (21.08.23 00:58:53)